Diablo 4 – veškeré informace a možné datum vydání

Dnes ráno jsme se probudili do světa, ve kterém je Diablo 4 takříkajíc jistotou. Na BlizzConu 2019 vytáhl Blizzard konečně králíka z klobouku a vytasil se s impozantním renderovaným filmečkem, který sérii Diablo místy příliš nepřipomínal. V jeho závěru ale bylo jasno: obětováním několika neopatrných přisluhovačů se v poměrně krvavém rituálu ve starém tristramském kostele zrodila Lilith.

Naštěstí nezůstalo u hraného traileru, ale Blizzard fanoušky rovnou naladil záběry z hraní. Při jejich sledování jsme si museli dvakrát promnout oči, protože jsme popravdě čekali různé psí kusy, ale tohle bylo něco, co si fanoušci Diabla mnoho let přáli. Temnou hack&slay rubačku z top-down perspektivy. Ne nadarmo se na pódiu při představení hry vedle loga Diabla IV objevil také starý motiv Diabla 2. Ne, očekávaný remaster sice oznámen nebyl, ale touto formou chtěli autoři naznačit, že se série vrací ke kořenům.

Diablo IV bude mít pět postav, tři už známe

Blizzard zároveň hned ukázal tři z celkem pěti charakterů, za které si budete moct zahrát. Opět nečekejte velká překvapení, jde o staré známé: barbara, kouzelnici a druida. První demoverze Diabla 4 už je na BlizzConu k dispozici v hratelné podobě. Díky tomu se můžeme podívat na některé ze schopností jednotlivých tříd.

  • Barbar: může se katapultovat přes útesy, a tak například těžit z mocného seskoku na dole stojící, nic netušící nepřátele.
  • Kouzelnice: umí nepřátele zamrazit nebo je naopak nechat zajít v ohnivých výbojích.
  • Druid: dokáže se proměnit v medvěda, stejně jako v Diablu 2.

V rámci dosti tradiční série představují velkou novinku koně. Asi příliš nepřekvapí, že jsou určeni především k rychlejšímu pohybu po krajině. Oproti Diablu 3 vypadá herní svět čtvrtého dílu o poznání špinavěji, vážněji, ponuřeji a temněji. Nemrtvé hordy opět ovládly svět Sanctuary a je na vás, abyste je sami nebo v partě s kamarády vysekali.

Rozlehlejší a uvěřitelnější svět Sanctuary

Diablo se vždy vyznačovalo krásnými renderovanými filmečky, ale samotný příběh, který posouvaly dál, byl banální – a málokterý z hráčů ho opravdu sledoval. V důsledku toho se i svět Sanctuary smrskl jen do role jakýchsi kulis nutných pro brutální rubání. To by chtěl Blizzard v Diablu IV změnit. Sanctuary se má stát funkčním světem, který bude podrobněji a atraktivněji představen, a to jak v rámci příběhu, tak pomocí různých postav. Pochopitelně nelze čekat sáhodlouhé dialogy, ale zkrátka by to mělo mít alespoň hlavu a patu.

S vážnějším pojetím světa souvisí ostatně i jeho velikost. Půjde o velký, pohromadě držící open-world, který by tak už neměl být rozdělen na jednotlivé akty. Jeho jednotlivé úseky mají být podle tvůrců desetkrát až dvacetkrát rozsáhlejší než v předchozích dílech.

Blizzard už potvrdil, že se podíváme do hořící pouště Kejhista, zelených, vlkodlaky obývaných lesů Scosglen, stejně jako do surové divočiny suché stepi. V traileru jsme pak zahlédli zasněžené lokace a hory. Četné dungeony budou, jako již tradičně, náhodně generované.

Diablo 4 nabídne talentové stromy, runy a PvP souboje

Atraktivní novinkou jsou potom multiplayerové PvP souboje, tedy bitvy hráčů proti hráčům. Kvůli nim nebude nutné vstupovat do speciálních arén, ale bude možné se do nich pustit přímo v otevřeném světě.

Skvělou zprávou pro všechny fanoušky Diabla 2 je návrat talentových stromů, kdy jednotlivé schopnosti bude možné vylepšovat ve více úrovních. Stejně tak se můžete těšit na druhým dílem inspirovaný mechanismus runových slov.

Pokud jde o samotný loot, tedy středobod každého Diabla, tady autoři přislíbili větší orientaci na normální předměty, které v Diablu 3 automaticky představovaly odpad. Tentokrát se jejich používání čas od času může opět vyplatit. To samozřejmě neznamená, že nebudete bažit po legendárních a setových předmětech. Ty už by ale neměly být tak dominantní.

Kdy Diablo 4 vyjde?

Diablo 4 bylo potvrzeno pro PC, Playstation 4 a Xbox One. Datum vydání však dosud nebylo stanoveno. Ale vzhledem k tomu, že koncem roku 2020 přijde na trh nová generace konzolí, můžeme spekulovat, že Blizzard hru vydá o něco dříve, třeba v létě 2020.

Vzhledem ke slovům samotných autorů jde ale spíše o přání než realistický odhad. Samotní designéři hry na BlizzConu totiž tvrdí: “Nevyjdeme brzy, a to ani brzy na poměry Blizzardu”. Ostatně, na prezentované verzi hry je znát, že ještě bude potřeba dost poladit a autoři zřejmě budou potřebovat čas na dokončení rozlehlého světa. Je tedy docela možné, že si počkáme přinejmenším do roku 2021 a zmíněné konzole pak budou doplněny ještě o jejich nové verze.

Diablo 4 – oznámení

Diablo IV – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na