World of Warcraft: Shadowlands – veškeré informace pohromadě

World of Warcraft, od jehož vydání letos uplynulo již neuvěřitelných patnáct let, již možná není takovým fenoménem, kterým byl před nějakými pěti lety. I tak jej ovšem stále hraje nezanedbatelné množství nadšených hráčů, pro něž Blizzard zkrátka musel připravit nová dobrodružství a výzvy, jejichž zdoláváním budou ochotní trávit svůj volný čas. Včerejší první den každoroční akce BlizzCon se tak dle očekávání nesl kromě oznámení Diabla 4 také v duchu nového datadisku pro World of Warcraft. Přesně, jak se ještě před zahájením samotné akce spekulovalo, jmenuje se Shadowlands a pro ty z vás, kteří dosud neměli šanci prostudovat si všechny novinky, které jeho vydání do hry přinese, jsme si připravili následující krátké resumé.

Uvedení do děje

Lich King je mrtev. Sylvanas, která v závěrečném cinematicu aktuálního patche k Battle for Azeroth vskutku efektivně unikla, nasměrovala své kroky směrem k legendární citadele Icecrown. Král Lichů podcenil její schopnosti a zaplatil za to cenu nejvyšší. Jeho smrt způsobila narušení hranice mezi životem a smrtí, díky čemuž se budeme moci vydat na průzkum nových území, které dohromady tvoří svět známý jako Shadowlands.

Ještě před vydáním datadisku se nicméně budeme muset vypořádat s pohromou nemrtvých, která zasáhne celý Azeroth. Pokud jste pamětníci a pamatujete si události, které předcházely vydání datadisku Wrath of the Lich King, pak víte, co přibližně můžeme očekávat.

Shadowlands

Prvotní vstup do Shadowlands nebude v našem případě vypadat zrovna růžově. Stroj smrti, který se měl starat o duše mrtvých, je aktuálně poškozen a všichni nově příchozí končí ve věznici Maw, které vládne tajemný Žalářník. Z tohoto místa se dosud nikomu nepodařilo uniknout, tak proč nezkusit štěstí a nezískat titul toho prvního, kdo to zvládl?

Shadowlandy budou tvořeny čtyřmi lokacemi. Máme tu idylicky vypadající Bastion, elfskou tématikou inspirovaný Ardenweald a děsivý Maldraxxus. Každá z těchto zemí je pod vládou určitého Spolku, kterému budeme v rámci příběhu pomáhat, což s sebou přinese celou řadu benefitů.

Levelování

Cesta za maximální úrovní bude v případě Shadowlands vskutku unikátní záležitostí a jsme přesvědčení, že se bude jednat o věc častých diskuzí!

V novém datadisku dojde k tomu, o čem se spekulovalo několik posledních let. Maximální úroveň bude snížena. Zatímco v aktuálním datadisku Battle for Azeroth hranici představuje level 120, v Shadowlands bude tato snížena na 60. Před vstupem do nových lokací tak naše postavy budou udatní rekové na úrovni padesát a posledních deset úrovní se budeme snažit nahnat v rámci nového obsahu.

Již v datadisku Legion Blizzard představil systém, díky kterému se úrovně jednotlivých lokací přizpůsobují levelu vaší postavy. V Shadowlands bude celý systém posunut na vyšší úroveň. Pokud se rozhodnete začít hrát novou postavu od první úrovně, tak hned po splnění úvodního dobrodružství (které končí zpravidla na levelu 10) si budete moci vybrat libovolný datadisk, který chcete hrát až do levelu 50, kdy budete vyslání do aktuálního obsahu. Chcete jít navštívit Icecrown na levelu 11? Není problém!

Talenty

Se změnou maximální úrovně souvisí velice úzce také talenty. Systém jako takový zůstane bez větší změny – opět si tak na určitých levelech zkrátka vyberete jednu ze tří schopností. Změní se však hranice, kdy tuto možnost získáte a to následovně:

  • První talent – level 15
  • Druhý talent – level 25
  • Třetí talent – level 30
  • Čtvrtý talent – level 35
  • Pátý talent – level 40
  • Šestý talent – level 45
  • Sedmý talent – level 50

Soulbinding

Soulbinding je nová zajímavá herní mechanika, které se budeme pravděpodobně hodně věnovat po dosažení maximální úrovně. Větší informace o ní zatím nemáme, ale ve své podstatě se bude jednat o nástupce artefaktů z posledních dvou datadisků. Nově již u sebe nebudete nosit předmět, který byste postupně vylepšovali, ale jeden ze Spolků, který si po dosažení maximální úrovně vyberete, čímž se vám zpřístupní nové talentové stromy. K vylepšování Soulbindingu bude sloužit esence, známá jako Anima.

Co dál?

Dál samozřejmě ještě hromada věcí! Nově budou všechny rasy být Death Knight, velkých změn se dočká také interface a možnosti pro úpravu vzhledu postav. Hned při vydání nás čeká osm nových dungeonů, přičemž čtyři z nich se odemknou až na maximální úrovni a jeden velký raid. Úprav se dočkají profese, kdy nově dostaneme šanci ovlivnit podobu vyrobeného předmětu pomocí nepovinných ingrediencí a týdenní odměny za chození dungeonů na obtížnost Mythic již nebudou založeny pouze na náhodě.

V Shadowlands se toho chystá opravdu hodně a jsme přesvědčeni, že další zajímavé věci se dozvíme velice brzy. Myslíme, že nebudeme přehánět, když řekneme, že tento datadisk bude po dlouhé době skutečnou revolucí pro World of Warcraft.

World of Warcraft: Shadowlands – Cinematic Trailer

World of Warcraft: Shadowlands – Features Trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 4.3]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Iverson
Host
Iverson

Bolvar nezemřel. Narušení oné hranice způsobilo zničení jeho helmy.