Známe nové detaily o Diablo IV! Vrátí se talentové stromy i runy

I když jsme odhalení čtvrtého Diabla všichni tak trochu očekávali, první a na poměry Blizzardu nečekaně brutální trailer na něj nám v úvodu BlizzConu stejně vyrazil dech. Po úvodní prezentaci bylo Diablo 4 první hrou, o níž se tvůrci rozpovídali trochu více do detailu.

Hned úvodem se sluší zmínit, že Diablo IV je stále ve velmi rané fázi vývoje a jeho vydání se jen tak nedočkáme, doufejme jen, že se nebude opakovat scénář s neustálými odklady, jako tomu bylo v případě třetího dílu.

Hlavní zápornou postavou čtvrtého dílu bude Lilith, dcera Mephista, které si jistě všichni moc pamatujeme z Diabla 2. Tvůrci se při tvorbě nechávají inspirovat všemi hrami, které v sérii dosud vyšly.

Pamatujete si, jak na loňském BlizzConu byly autoři Diablo Immortal vybučeni poté, co prohlásili, že nemají v plánu věnovat se tvorbě verze hry pro PC? Nemusíte se bát, některé zajímavé principy, kterými bude Immortal disponovat, se objeví i v Diablo IV. Předně máme na mysli otevřený svět, který budete sdílet s ostatními hráčemi, s nimiž můžete spolupracovat, nebo se oddávat PvP aktivitám, což je něco, co se Diablu 3 vůbec nepovedlo.

Diablo IV bude mít dosud největší svět

Svět Diabla 4 má být ten dosud největší, který se v sérii kdy objevil a abychom se po něm mohli efektivně pohybovat, bude nutné používat kromě obligátních waypointů také služeb mountů.

Celkem nás čeká možnost hrát za pět rozdílných postav, přičemž odhalené zatím byly tři – Druid, Barbar a Kouzelnice. Novinkou bude možnost upravovat do detailu vzhled každé postavy a to samé platí o jejích vlastnostech. V Diablo 4 se vrátí klasický talentový strom i runy, což diváci na BlizzConu ocenili velikým potleskem.

Každá z postav bude mít svůj vlastní unikátní styl boje, například Barbar bude moci nosit až čtyři zbraně najednou, Druid zase bude střídat různé zvířecí podoby. Schopnosti postav bude možné dále ovlivňovat pomocí předmětů, jak je ostatně pro sérii typické.

Jak již trailer napověděl, hra bude velice temná a s kresleným třetím dílem nebude její podoba mít mnoho společného.

Nezbývá nám, než se těšit na odhalení dalších podrobností. Pouze ještě dodáme, že hra je ve vývoji pro PC, PS4 a Xbox One.

Diablo 4 – Trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na