Recenze Death Stranding jsou kontroverzní. Hra dostala i 35 %

Očekávaná dobrodružná hra Death Stranding sice vychází až za pár dní, ovšem vybraná média ji mohla zhodnotit v předstihu a vyslovit tak svůj verdikt v recenzích. Málokdy byl přitom herní svět tak napnutý, jak dané dílo dopadne. Death Stranding má být mistrovským dílem hvězdného Hidea Kojimy, který na hře pracoval řadu let a pečlivě si hlídal, aby se o ní nikdo nic moc nedozvěděl.

Hráči se v případě Death Stranding báli toho, že hra skončí jako nepochopený propadák, protože materiály zveřejňované v posledních měsících byly poměrně zvláštní a hru zařadily do kolonky “neuchopitelná”. Nikdo zkrátka příliš nevěděl, co od ní čekat.

Recenze dost kritizují

Jak tedy Death Stranding v recenzích nakonec dopadlo? Inu, vzhledem k velkým očekáváním přeci jen poměrně rozporuplně. “Hlavním problémem Death Stranding je skutečnost, že jeho hratelnost je opravdu tak jednoduchá, jak vypadá. Všechny prvky kolem ní – příběh, boj a mise – nejsou dostatečně uspokojující, aby titul ukotvily a udržely zájem hráčů,” píše magazín Game Informer, který udělil hodnocení 70 %.

Pokud to dokážete vydržet, budete odměněni skvostnými záblesky, ale problém je v tom, že ty jsou ukryty tak hluboko jako je příběh pohřben v nekonečných dialozích,” nebere si servítky VG247, který dává 60 %.

Death Stranding je nenapravitelným kusem odpadu, který by měl sloužit jako varování vydavatelům, kteří dávají tvůrcům veškerou kreativní volnost,” uvádí v recenzi zakončené 35 % Stevivor.

Jedna z nejrozporuplnějších her

V konečném součtu není největším tajemstvím Death Stranding některý z prvků, které jsme mohli vidět v trailerech, ale to, co si o něm lidé budou myslet. I na poměry člověka, který je známý tvorbou her, které buď milujete nebo nenávidíte, je tohle jedna z nejrozporuplnějších her, které byly kdy vytvořeny. Pro mě to byla zkušenost jako žádná jiná. A když nic jiného, Hideo Kojima má za Death Stranding můj respekt, že dokázal přesvědčit Sony, aby investovala miliony do hry, ve které člověk doručuje balíčky hologramům,” uvádí recenze EGM, které přesto udělilo známku 100 %.

Vyšla řada recenzí s maximálním hodnocením, které však pro mě nedokládají dost argumentů nad rámec toho, že hra je prostě jiná. Také díky nim průměr na serveru Metacritic činí stále slušných 84 %, i když z hlediska očekávání ani to není kdovíjaký výsledek.

Bude zajímavé sledovat, co na hru řeknou samotní hráči. Ti budou mít možnost si ji zahrát 8. listopadu na Playstation 4 a začátkem léta příštího roku také na PC.

Magazín Gamebro.cz od českého zastoupení Sony recenzní kopii neobdržel, protože je nezávislý a nebude v tomto bodě dělat žádné kompromisy. Nadšené recenze v České republice, kde Sony s většinou médií úzce spolupracuje, berte raději s rezervou.

Death Stranding – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 18 Prumer: 2.9]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

11
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David
Host
David

Pořád říkám, že tohle a cyberpunk budou offline slátaniny které si zahraje úplný zlomek lidí co pořádné online hry a tahle před-recenze mi jen dává za pravdu 🙂

Petr
Host
Petr

Ty woe stevivor. Debil co da nhl20 8,5 ma asi opravdu vkus na hry.

leonardo
Host
leonardo

Ta hra je odpad a ty desítkové recenze jsou uplácené …

Meddy
Host
Meddy

Kolik hodin jsi jí hrál, než jsi tuhle větu napsal?

Jan
Host
Jan

Co je tohle za tendenční článek? Jako sorry ale tohle snad nemohl autor článku myslet vážně?! 84% z průměru ze 71 recenzí je “jen” ?? Autor píše o hře jak kdyby šlo o bůhví jaký propadák na základě pár, jak zmiňuje bezejmenných webů (Stevivor? 35% to je jako objektivní recenze na vele-známém a uznávaném webu o hrách? Jak to, že o tomhle webu slyším poprvé?) Naproti tomu: Destructoid – 80%, XGN 85%, Eurogamer Italy: 90%, God is Geek 90%, Gamespot 90%, Gaming Nexus 95%, IGN Italia 98%, Game revolution 100%, z českých namátkou Bonusweb 90%, Zing 10/10! To jsou jako… Číst vice »

zog
Host
zog

35% to je nefunkční hra, to si zas nějaký náctiletý kokůtek pohonil