Dinosauří virtuální realita Ark Park má brutální HW požadavky

Onlinovka Ark: Survival Evolved vyšla v loňském roce a slaví u hráčů velké úspěchy. Na to by ještě letos rád navázal spin-off Ark Park, který využívá možností virtuální reality a nechá vás prozkoumávat dinosauří svět ve stylu Jurského parku. Právě zveřejněné HW požadavky hry však zřejmě řadu zájemců o tento titul odradí.

Ark Park bude hratelný výhradně s brýlemi pro virtuální realitu. K dispozici bude verze pro zařízení PS VR spolupracující s Playstation 4 nebo pro HTC Vive napojené na počítač. Vzhledem k velmi náročné grafice se hra jeví jako vyslovený požírač hardwaru, přičemž bychom měli dodat, že ani Ark: Survival Evolved (recenze) není příliš dobře optimalizovanou hrou.

Na oficiální stránce Ark Parku na Steamu se objevily HW nároky projektu a řadu hráčů šokovaly. Minimální HW požadavky totiž připomínají sestavu, na které si běžnou herní produkci zahrajete v extrémně plynulém rozlišení při 60 snímcích na vteřinu.

Na obranu autorů je ale třeba říct, že hry pro virtuální realitu jsou zkrátka výrazně náročnější. Ark Park si přitom budete moct zahrát také v multiplayeru, kdy spolu s dalšími hráči budete prozkoumávat nádherný park a sbírat dinosauří DNA, stejně jako materiály pro crafting.

Hráč, který najde dinosauří vejce, bude dokonce moct vychovat vlastního ještěra a později se na něm také projet. Někteří dinosauři ale nebudou tak mírumilovní a budete proti nim muset chránit svou základnu.

Minimální HW požadavky Ark Park

  • Procesor: Intel Core i7 4790K
  • Grafická karta: Geforce GTX 970
  • Operační paměť: 16 GB RAM

Doporučené HW požadavky Ark Park

  • Procesor: Intel Core i7 5960X
  • Grafická karta: Geforce GTX 1080
  • Operační paměť: 16 GB RAM
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Na Gamebro.cz má na starosti rubriky HW požadavků a Her zdarma.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hawky
Host
hawky

Haaah…. není lepší Ryzen 1600X než i7 5960X z hlediska ceny? Další zaplacená reklama, protože v požadavcích VŮBEC nezohlednili alternativy ze strany AMD. Jako vtip jako dobré ale.

Jéňa
Host
Jéňa

Tohle mi neprijde jako nejakej brutal!!Budto jsou lide jako ja spokojeni s konzoli a tim co momentalne nabizi ,nebo jsou narocny a chtej to nejlepsi a potom maj neco podobneho doma neli jeste lepsi