Disney vyhodilo režiséra Star Wars 9. Neví se, kdo je dotočí

Náhlá smrt herečky Carrie Fisherové, která ztělesňovala princeznu Leiu, postavila studio Lucasfilm vlastněné molochem Disney před náročnou výzvu, co s posledním dílem nové trilogie Hvězdných válek. Velké finále se musí obejít bez Lei, a proto došlo k masivní změně scénáře, o které se postaral nový scénárista Jack Thorne.

Teď Lucasfilm překvapil dalším veletočem. Zbavil se režiséra devátého dílu Star Wars Collina Trevorrowa. Jako důvod uvedl umělecké rozdíly. Je otázkou, jaký je skutečný důvod odvolání režiséra tak velkého projektu. Spekuluje se o tom, že Disney se Trevorrowa raději zbavilo poté, co propadl jeho nový film The Book of Henry.

Star Wars jsou pro režiséry pohřebištěm

Není to první Star Wars film, ve kterém Disney mění režiséra. Například režisér Josh Trank měl natočit vedlejší film série o lovci odměn Bobba Fettovi. Ještě než započala samotná produkce, musel se režisér poroučet, protože propadl jeho poslední film Fantastic Four.

Podobně dopadlo režisérské duo Phil Lord a Chris Miler, kteří točili film o Hanu Solovi. Disney však s jejich prací nebylo spokojeno, a tak museli jít. Film dotočil Ron Howard.

Kdo natočí finále?

Lucasfilm sice odvolal režiséra Hvězdných válek IX, ale neoznámil už, kdo ho nahradí. V úvahu přichází osvědčený J.J. Abrams, který novou trilogii odstartoval nebo Rian Johnson, jehož osmá epizoda přijde do kin koncem tohoto roku. Premiéra epizody 9 je v plánu na květen 2019.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na