Sedmá série Hry o trůny má rekord. Miliardu ilegálních diváků

Společnost HBO musela už počátku vysílání Hry o trůny bojovat s nelegálním stahováním a streamováním tohoto nesmírně oblíbeného fantasy seriálu. Zpočátku však proti pirátům nezakročila a považovala to za reklamu a důkaz popularity svého díla.

Postupem času sice HBO pohled na nelegální šíření svých seriálů přehodnotila, pro Hry o trůny už ale bylo pozdě. Na downloady a streamy nové, sedmé série Game of Thrones už to nemělo vliv. Situace došla dokonce tak daleko, že prostřednictvím hacků a úniků bylo možné některé díly na internetu zhlédnout dříve než v oficiálním vysílání.

Většina lidí neplatí a streamuje

Podle čísel portálu MUSO, který sleduje sdílení na síti, překročila sedmá řada hranici jedné miliardy nelegálních streamů a downloadů. Finále sedmé série sice překonalo veškeré rekordy i v oficiálním vysílání HBO, ale jak se zdá, ilegálně šířené kopie počet platících diváků dalece překonaly. Na 32 milionů platících diváků připadá totiž za každý díl v průměru 143 milionů pirátů.

Momentální situace na ilegální scéně je potom taková, že už jen menšina lidí (jen 15 %) si jednotlivé díly Hry o trůny stahuje prostřednictvím torrentů nebo přímo. Drtivá většina neplatících diváků používá nejrůznější streamy. Čísla MUSO jsou přitom neúplná, protože nezahrnují provoz z Číny a řady soukromých kanálů.

Související články

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

10 Komentáře zapnuto "Sedmá série Hry o trůny má rekord. Miliardu ilegálních diváků"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Robert
Host

to je jasny, proc platit!!!

mirek
Host

To si je par zlocineckych pravnickych vychcanku jen vycucalo z prstu, ze stilet informace je ielgalni. To uz i rict dobry den nekomu koho neznam muze byt ilegalni.

Mathes
Host

Jo, si uplny debil!

1
Host

Neviděl jsem ani jeden díl. Přišel jsem o něco?

Tom
Host

Nepřišel, dívej se dále na Ordinaci v Růžové zahradě a nekomentuj kokotiny. 🙂

Nomad
Host

Az nebudou lidem klast prekazky, tak verim ze spousta ilegalu prejde na legal. Ja pracovne dost cestuji, zaplatil jsem si ceske HBO GO a Netflix. Pote, co jsem vycestoval, jsem zjistil, ze ceske HBO GO mi v zahranici nefunguje (funguje jen z ceskych IP adres) a Netflix jde bez ceskych titulku (ceske titulky jdou take pouze z ceskych IP adres). Tak jsem obe predplatne zrusil a stahuji opet pres ulozto, ktere zadne takove prekazky neklade 🙂

Ja
Host

Ty jsi dobre vyjetej, tohle je fantasy a ne scifi. Mas to tam i napsany.

Mike
Host

Na takovou scifi kravinu bych se nedíval ani zadarmo 😉

Pete
Host

Ty musis byt velmi zajimavy clovek, kdyz nedelas co vetsina 😉 😀

luc
Host

tak se nedívej

TOPlist