Donald Trump prodal Norsku bitevníky F-52. Ty jsou ale k vidění jen ve hře Call of Duty

Americký prezident Donald Trump se opět projevil jako skvělý obchodník. Tentokrát dokonce našel cestu, jak Norsku za velké peníze prodat zcela vymyšlená bitevní letadla F-52 známá ze hry Call of Duty: Advanced Warfare.

Ale žerty stranou. Trump se zkrátka svými výroky zase jednou nechal zahnat do prekérní situace. “V listopadu jsme začali s předáváním letadel F-52 a F-35. Je jich celkem 52 a některé z nich jsme už předali – o něco dříve než bylo v plánu. Jde o objednávku ve výši 10 miliard dolarů,” prohlásil americký prezident na tiskové konferenci s norskou premiérkou Emou Solberg.

Co hraje pan prezident?

Těžko říct, jak Donald Trump přišel na model F-52. Možná na sebe takto prozradil hráčskou vášeň a zálibu v sérii Call of Duty. Druhý zmíněný model F-35 totiž skutečně existuje a zdá se, že Norsko si objednalo 52 kusů právě tohoto stroje.

Ten se mimochodem mezi americkými vojáky netěší kdovíjaké popularitě. Stěžují si mimo jiné na výhled z kokpitu a tato moderní stíhačka byla v řadě testů překonána stařičkou F-16. Není tedy divu, že by si Donald Trump přál prodávat lepší zboží, třeba tu F-52. A co na tom, že je zatím jen ve hře. Hlavní je, že je “skvělá”.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Arnie
Host
Arnie

Hele, a kde autor přišel na “bitevníky”? F – fighter se česky překládá bojový… Trochu se poučím o terminologii, jinak jsem za blbce. 🙂

Pedro
Host
Pedro

F52 vzniklo počtem letadel(52 prodaných) nic v tom nehledejte, prostě se spletl, což je u amerických prezidentů normální. Ještě že si nespletl Norsko s Namibii.

Lech
Host
Lech

Jednoduché počty. F-22 Raptor a F-35 Lightning II. Celkem 52 letadel.

JosephBalsamo
Host
JosephBalsamo

Co hraje prezident?Spíš by mě zajímalo co hulí,a kam na to chodí.

acidjoe
Host
acidjoe

hulí Romulan Diesel, ale nevím kam na to chodí.

autorlol
Host
autorlol

“Stěžují si mimo jiné na výhled z kokpitu” – Bože, to je vůl.. 😀 Piloti si naopak pochvalují jaký mají přehled o bojišti. A F-16 překonala leda tak v dog fightech. Tohle ale není dělaný na souboje zblízka. To je jako porovnávat schopnost letadla plavat s lodí 😀 Je vtipný, že se autor někomu vysmívá a sám je přitom za blbce 😀 😀