Epic Games se stává plnohodnotným vydavatelem. Vývojářům nabízí skvělé podmínky

Foto: Epic Games

Společnost Epic Games dnes oficiálně spustila svou vydavatelskou divizi Epic Games Publishing, která zdůrazňuje férový přístup k partnerským vývojářům. Mezi první spolupracující studia se řadí Remedy Entertainment (Max Payne, Control), gen DESIGN (The Last Guardian) a Playdead (Inside, Limbo).

Cílem firmy je výrazně proměnit tradiční vztah mezi vydavatelem a vývojářem, který byl v minulosti často velmi nerovnocenný. Epic Games chce tvůrcům nabídnout ty nejlepší podmínky v celé branži, aby se oni mohli soustředit na tvorbu špičkových her.

Plná kreativní svoboda a vlastnictví. Vývojářům zůstává 100 % duševního vlastnictví a naprostá kreativní kontrola nad jejich projekty.

Plně hrazené projekty. Epic Games Publishing pokryje až 100 % veškerých nákladů na vývoj, od výplat vývojářů přes uvedení na trh až po lokalizace či marketing.

Zisk 50/50. Vývojáři za svou práci získají adekvátní odměnu. Po odečtení nákladů dostanou tvůrci 50 % ze zisku.

Stavíme takový vydavatelský model, který jsme si ještě jako vývojáři vždy přáli,” uvedl Tim Sweeney, šéf a zakladatel Epic Games.

Každopádně jde o další významný krok společnosti Epic Games v tom, stát se významným hráčem v herním průmyslu. Prostředky generované z Fortnite už firmě umožnily spustit vlastní a štědře dotovaný obchod a teď i vlastní vydavatelství. V rámci něho má Epic pochopitelně větší šanci přijít s další velkou herní peckou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na