Epic Games se stává plnohodnotným vydavatelem. Vývojářům nabízí skvělé podmínky

Foto: Epic Games

Společnost Epic Games dnes oficiálně spustila svou vydavatelskou divizi Epic Games Publishing, která zdůrazňuje férový přístup k partnerským vývojářům. Mezi první spolupracující studia se řadí Remedy Entertainment (Max Payne, Control), gen DESIGN (The Last Guardian) a Playdead (Inside, Limbo).

Cílem firmy je výrazně proměnit tradiční vztah mezi vydavatelem a vývojářem, který byl v minulosti často velmi nerovnocenný. Epic Games chce tvůrcům nabídnout ty nejlepší podmínky v celé branži, aby se oni mohli soustředit na tvorbu špičkových her.

Plná kreativní svoboda a vlastnictví. Vývojářům zůstává 100 % duševního vlastnictví a naprostá kreativní kontrola nad jejich projekty.

Plně hrazené projekty. Epic Games Publishing pokryje až 100 % veškerých nákladů na vývoj, od výplat vývojářů přes uvedení na trh až po lokalizace či marketing.

Zisk 50/50. Vývojáři za svou práci získají adekvátní odměnu. Po odečtení nákladů dostanou tvůrci 50 % ze zisku.

Stavíme takový vydavatelský model, který jsme si ještě jako vývojáři vždy přáli,” uvedl Tim Sweeney, šéf a zakladatel Epic Games.

Každopádně jde o další významný krok společnosti Epic Games v tom, stát se významným hráčem v herním průmyslu. Prostředky generované z Fortnite už firmě umožnily spustit vlastní a štědře dotovaný obchod a teď i vlastní vydavatelství. V rámci něho má Epic pochopitelně větší šanci přijít s další velkou herní peckou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milan
Host

Epic by měl hlavně vytvořit skvělé podmínky pro své zákazníky, tedy hráče. Do tohoto segmentu neinvestuje vůbec nebo špatně.

Johny
Host
Johny

Souhlasím..proto bude pro mě Steam vždycky lepší. Epicu zřejmě nedochází ,že my hráči jsme jejich zákazníci a pár rozdaných her na tom fakt nic nezmění.

DedekParan
Host
DedekParan

Přece jenom preferuji více peněz do vydávaní a kvality her než do systému distribuce a prodeje her. nevidím výrazný rozdíl mezi hracím prostředím u Steamu a Epicu. To bude asi tím, že jsem hráč a ne nákupčí her.