Epic Store zaplatil za exkluzivitu strategie Phoenix Point 50 milionů. Hra je tak v černých číslech už před vydáním

Snaha přetáhnout zajímavé tituly konkurenčnímu Steamu vede v případě obchodu Epic Games Store ke kuriózním příběhům. Jako v případě chystané strategie Phoenix Point. Její tvůrci ze studia Snapshot si pro hru zajistili financování na platformě Fig, která drobným investorům umožňuje pořídit si podíl v nabízeném rozpracovaném projektu. 

Po určité době pak tvůrci Phoenix Pointu oznámili exkluzivní distribuci PC verze prostřednictvím Epic Games Store. Bližší detaily smlouvy nebyly zveřejněny a tvůrci se jako obvykle zaštítili především vstřícnější cenovou politikou Epic Storu, který si z každého prodeje bere pouhých 12 % namísto 30 % jako v případě Steamu.

Podle všeho však v rozhodnutí hrály roli mnohem větší peníze. A sice 2,25 milionu dolarů, tedy přibližně 50 milionů korun, které měl Snapshot od společnosti Epic Games za exkluzivitu dostat. K této částce poměrně precizním způsobem dospěl jeden z původních drobných investorů projektu na základě dopisu, který v této pozici od vývojářů obdržel.

Tip na článek:  Epic Store řeší problémy, které způsobil Steam. Bývalý zaměstnanec Valve promluvil zostra

V něm se uvádí zajímavá informace a sice, že projekt už teď slibuje návratnost 191 %, z čehož se na základě celkové investice dá vypočítat přibližná částka, kterou autoři dostali od Epicu. Dokonce tvrdí, že i kdyby se zrušily všechny předobjednávky, byl by Phoenix Point stále v černých číslech.

Toto zjištění jen potvrzuje dřívější spekulace o tom, že úspěchy Epic Games Store v získávání exkluzivit jsou draze vykoupeny. Pokud firma stojící za fenoménem Fortnite platí takové částky za menší tituly, jako je právě Phoenix Point, je otázkou, kolik slíbila například za Metro Exodus nebo The Outer Worlds.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na