Společnosti Comgad a Playman se spojují. Na českém a slovenském trhu vzniká nový herní distributor

Na to, jak je český a slovenský herní trh malý, zde působí značné množství distributorů her zahraničních vydavatelů. Vlastně bylo otázkou času, kdy dojde k určité konsolidaci, která firmám umožní efektivnější fungování. Jako první se k tomuto kroku odhodlaly společnosti Comgad a Playman, kteří patří k tradičním, byť menším distributorům. 

Obě stávající společnosti budou jako samostatné entity zachovány. Společně však zakládají novou firmu, která se stane novým silným hráčem na trhu.

Z firmy Computer Games Distribution s.r.o. se odštěpením vyčlení část firmy do nové firmy COMGAD s.r.o. Dodavatelsko-odběratelské vztahy Computer Games Distribution s.r.o. s vydavateli a prodejci přecházejí na tuto novou společnost COMGAD s.r.o. V této nové firmě zůstává na pozici Managing Director Milan Czarnowski, jednatelem bude Petr Kučera z firmy PLAYMAN s.r.o. Společně pak budou pokračovat v distribuci a vydávání her na českém a slovenském trhu. Do firmy COMGAD s.r.o. se vrací na pozici Marketing and Production Manager Jitka Hotmarová.

Tip na článek:  Distributor her Electronic Arts a Activision v České republice náhle skončil. Dluží přes 30 milionů na DPH

Jedním z prvních společných projektů bude vydání hry F1 2019 Anniversary Edition na PC/PS4/X1, o které bychom se více informací měli dozvědět už brzy.

Spojení s firmou Playman je přirozenou cestou dalšího růstu, společně se nám zdvojnásobí podíl na trhu, sdílení know-how a zdrojů nám umožní lépe využít potenciál trhu a rychleji a efektivněji rozšiřovat naše další plánované aktivity i do budoucna. Těším se na spolupráci s Petrem, jeho týmem a na společné budoucí výzvy,” uvedl ke spojení Milan Czarnowski z Comgadu.

Herní trh se postupně mění, je tedy potřeba jít s dobou a na tyto změny reagovat. Společnost COMGAD pro nás představuje výbornou příležitost, jak díky synergii maximálně využít silné stránky obou firem a zároveň identifikovat a odstranit případná slabá místa. Věřím, že ve výsledku z toho budou profitovat nejen obě společnosti, ale především hráči,” dodal Petr Kučera za Playman.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na