Na Fable 4 pracují podle všeho autoři závodů Forza Horizon 3. Bude mít otevřený svět

Všeobecně se mělo za to, že Microsoft uložil sérii Fable k ledu, když uzavřel vývojářské studio Lionhead a zrušil projekt Fable Legends. Aktuální spekulace ale vzbuzují naděje, že se značka přeci jen vrátí, a to hned v podobě čtvrtého dílu.

Už před několika dny se objevila zpráva, že Microsoft chystá ofenzívu exkluzivních titulů a pokračování Fable má být jedním z nich. A není to zpráva poslední. Ke slovu se totiž přihlásil Don Williamson, který dříve pracoval ve vývojářském studiu Lionhead. Na Twitteru oznámil, že ví, kdo pracuje na Fable 4. Jméno studia sice neuvedl, ale dodal, že jde o “zajímavou volbu”.

Velké sousto

Následně se redaktor magazínu Wccftech pokusil zjistit, zda náhodou nejde o britské vývojářské studio Gobo’s Electric Square. O něm se totiž ví, že pracuje na neoznámeném projektu právě pro Microsoft. Na svou otázku ale dostal jasně negativní odpověď s tím, že takový projekt by byl pro relativně malý tým sídlící v Brightonu příliš velkým soustem.

Existuje ale ještě jedno britské studio, které by pro projekt Fable 4 připadalo v úvahu – Playground Games. Autoři Forza Horizon 3 totiž pracují s pomocí bývalých tvůrců Metal Gear Solid nebo GTA na RPG s otevřeným světem, které dosud nebylo oznámeno.

Vzrušující RPG s otevřeným světem

Na stránkách studia byly dříve vypsány pozice, které naznačovaly zcela novou značku. Ty však prošly proměnou a lákají na práci na známé značce.

Nastoupíš do týmu a projektu v rané fázi vývoje a dostaneš výjimečnou příležitost od začátku tvořit budoucnost vzrušujícího RPG / akce s otevřeným světem,” stojí teď v inzerátech.

Playground Games mají díky exkluzivnímu vývoji Forza Horizon 3 na konzoli Xbox One s Microsoftem nadstandardní vztahy. Softwarový gigant možná hledal co nejrychlejší možnost, jak dostat Fable 4 na trh a zjistil, že bude nejlepší, když Playground přetvoří svůj raný RPG projekt právě ve Fable 4.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na