Že by se Xbox One konečně dočkal exkluzivit? V přípravě prý Forza Horizon 4, Fable a Perfect Dark

Z důvěryhodného zdroje, jehož spekulace se následně vždy potvrdily, k nám doputovaly zajímavé zprávy, které naznačují, že se Microsoft konečně ve větší míře pustil do tvorby exkluzivního obsahu pro svou herní konzoli Xbox One, která ho tak po hříchu postrádá a zejména proto prohrává svůj souboj s Playstation 4 na celé čáře. Ostatně, Microsoft už před časem oznámil, že se vydá právě tímto směrem.

První plody tohoto snažení už jsou podle všeho na cestě. Nová Forza Horizon není po úspěšné trojce žádným překvapením. Velmi zajímavé však je, že by měla být situována do – pro našince – exotického Japonska. Forza Horizon 4 by měla být představena na letošním veletrhu E3 a vyjít má na podzim, což by s dvouletým odstupem odpovídalo stejně načasovaným předchozím dílům, které vyšly v letech 2014 a 2016.

Fable vstává z mrtvých

Po uzavření vývojářského studia Lionhead se zdálo, že značka Fable je víceméně mrtvá. Jenže Microsoft mnoho vlastních značek nemá, a tak se jí podle všeho rozhodl resuscitovat, protože velká dobrodružná RPG dnes frčí a Microsoftu v portfoliu chybí. Na hře by mohlo pracovat britské vývojářské studio Electric Square.

Zmrtvýchvstání se dočká pravděpodobně také série Perfect Dark. Její první díl připravilo legendární studio Rare ještě pro konzoli Nintendo 64, aby pak v roce 2005 vytvořila druhý díl Perfect Dark Zero pro Xbox 360. Rare na novém dílu prý spolupracuje s obhospodařovateli značky Gears of War, studiem The Coalition.

Na Age of Empires 4 si počkáme

Kromě toho vyšlo najevo, a to už je potvrzená informace, že se chystaná akce Crackdown 3 dočká kooperativního módu, který vám umožní příběhovou kampaň projít se třemi kamarády. Nemastně neslaně působící a především neskutečně dlouho vyvíjenou hru by to mělo pozvednout na vyšší úroveň.

Bohužel jsem se také dozvěděli to, co mnozí tušili. Chystané Age of Empires 4 je stále ve velmi rané fázi vývoje. Microsoft ho oznámil tak brzy proto, že se chtěl svést na vlně zájmu při výročí série a také proto, že chtěl ukázat, že ve věci exkluzivních her něco dělá. Stále však není k dispozici jakkoliv prezentovatelný materiál, což znamená, že tento rok hra určitě nevyjde a kdo ví, jestli stihne rok příští.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na