Fallout 4 bude mít placené mody

Bethesda na letošní E3 oznámila pro Fallout 4 záměr spustit takzvaný Creation Club, což je ingame obchod pro dodatečný herní obsah od samotných vývojářů, ale i od amatérských modderů. Teď se celá věc dočkala spuštění spolu s novým patchem.

Myšlenka za Creation Clubem vlastně není zase tak špatná. Podle Bethesdy budou mít moddeři šanci stát se jakousi částí vývojářského týmu a svou prací vydělat nějaké peníze. Obsah má být vytvářen exkluzivně pro tuto platformu a staré mody tak nebude možné zpoplatnit. Nikdo tak nebude muset platit za svůj oblíbený mod, který už hraje.

Mody by měly procházet takzvaným QA procesem a mělo by být zaručeno, že spolu budou fungovat. Pete Hines z Bethsedy ostatně hovoří o “mini DLC, nikoliv modech”. Největším problémem Creation Clubu pravděpodobně bude skutečnost, že se Bethesda o něco podobného už jednou pokoušela. Ve spolupráci s Valve začala na Steamu prodávat mody pro Skyrim. Sklidila však obrovskou kritiku za to, jak malá část z kupní ceny se dostala na konto vývojářů.

Jak to bude s Creation Clubem, to se teprve ukáže. Do začátku každý hráč obdrží 100 kreditů na nákupy v obchodě – obsah přitom momentálně pochází z velké části od Bethesdy samotné.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na