Fallout 76 nebude k dispozici na Steamu. Bethesda cítí šanci prosadit vlastní distribuční platformu

Společnost Bethesda se rozhodla, že přinejmenším v době uvedení na trh nebude Fallout 76 dostupný na Steamu, tedy největší platformě pro digitální distribuci, přes kterou firma přitom své hry dosud šířila. Fallout 76 tak bude možné zakoupit a hrát výhradně prostřednictvím klienta Bethesda.net.

PC verze Falloutu 76, a to jak betaverze, tak hotová verze, budou k dispozici pouze na Bethesda.net a nikoliv na Steamu,” uvedl mluvčí společnosti Bethesda. Je to poměrně překvapivé rozhodnutí, protože dosud společnost se Steamem velmi úzce spolupracovala a její tituly Fallout 4 a The Elder Scrolls V: Skyrim patří k naprosté špičce nejprodávanějších her na této platformě.

Bethesda teď ale s Falloutem 76 evidentně cítí šanci se od distribučního gigantu, který si účtuje značnou provizi (30 % z každé prodané kopie), oprostit. Bude tak následovat další velké vydavatele, kteří už provozují vlastní služby jako Origin, Battle.net a Uplay.

Časem se Fallout 76 na Steam možná podívá

Pro hráče samotné to není úplně pozitivní zpráva, protože si budou muset vedle Steamu a dalších uvedených platforem založit účet také na Bethesda.net, pokud si tedy budou chtít Fallout 76 zahrát. Takových hráčů jistě budou miliony, což si Bethesda dobře uvědomuje. Těžko si představit lákavější titul, jakým novou službu prosadit.

Zatím není jisté, zda Bethesda nakonec Fallout 76 přeci jen na Steam nezařadí. Úvodní a nejsilnější prodeje si ale evidentně chce ponechat pro svou službu.

Bethesda také informovala hráče, že chystaná betaverze Falloutu 76 bude obsahovat kompletní hru a do hotové verze bude možné si přenést uloženou pozici.

Fallout 76 vychází 14. listopadu 2018, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Fallout 76 - screenshoty
« 1 z 33 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Abby
Host
Abby

Mám účty u Steam, Gog a Ubi a nevidím důvod proč si zařizovat další. Ovšem jestli vydají TES VI a/nebo Fallout V jen na té své síti, tak mě k registraci asi donutí. Naštěstí onlajnovky mě nezajímají, hraju jen single 🙂

Petr Novak
Host
Petr Novak

Me bohate staci steam, uplay beru jako nutny zlo kdyz si chci zahrat anno 2070 a origin mi na disk nesmi ( fck u EA!!!) a zasirat si disk dalsim klientem od bethesdy to zrovna…