Vyjde NHL 19 přeci jenom na PC? Pokud bude dostatečná poptávka, tvrdí autoři

Posledním dílem oblíbené hokejové simulace, který vyšel také ve verzi pro PC, byl NHL 09. Mnozí fanoušci se těšili, že by po deseti letech společnost Electronic Arts mohla pro jednou udělat výjimku a chystané NHL 19 přinést také na počítače. Jedno je jisté: původní plány s tím nepočítají a hra byla opět oznámena pouze pro konzole Playstation 4 a Xbox One.

Přesto není všem nadějím konec. Kreativní ředitel vývoje William Ho se totiž nechal slyšet, že kapitola PC verze NHL 19 ještě není uzavřená. “Uvidíme. Sami jsme nadšenými PC hráči. Pokud by byla dostatečně velká poptávka, jistě se o to postaráme,” prohlásil v rozhovoru se serverem Shacknews.

Je pravdou, že EA se ze všeho nejvíce řídí komerčními zákonitostmi, a pokud by na trhu vidělo po NHL 19 na PC poptávku, jistě by se jí snažilo naplnit. Ta se přitom již mohla vytvořit. Možná nestačí na to, aby NHL vycházelo na PC každoročně, ale jednou za čas by mohlo být pro PC hráče vítaným zpestřením, za které by byli ochotni zaplatit.

Letos navíc vyjde PC verze Madden NFL 19, a to dokonce po dlouhých jedenácti letech, kdy hra byla k mání pouze na konzolích.

NHL 19 vychází 14. září, a to na PS 4 a Xbox One. Případná PC verze by musela následovat později.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Abby
Host
Abby

Já bych zájem měla, hokej mám ráda a NHL jsem měla koupených několik verzí, ještě tu mám originální NHL09. A Xbox si kvůli jedné hře kupovat nebudu, to by byla hodně drahá hra 🙂

Milan
Host
Milan

já bych měl zájem též na nhl škoda že je poslední verze 2009 :((((