Fantastické detektivní RPG Disco Elysium vyšlo nečekaně. A je z něj rovnou hit

Máme tu dost možná největší herní překvapení roku. Detektivní RPG Disco Elysium v průběhu jeho vývoje většina médií úspěšně ignorovala, a když teď vyšlo, nestačí se divit, o jaký jde vlastně skvost.

A co že to dosud neznámé vývojářské studio ZA/UM vytvořilo? Vžijete se do role policisty, který se musí vypořádat s nejrůznějšími zločiny ve velkoměstě. Přitom narazí na řadu (často ujetých) postav, které může podrobit výslechu, případně s nimi bojovat. Disco Elysium nezapře RPG žánr, a tak se můžete těšit na řadu schopností a předmětů na výběr, které mají vliv na herní události. Vždy máte přitom volbu, zda půjde na věc brutálně nebo spíše jemnějším způsobem. Vše se přitom odehrává v otevřeném světě, na který hledíte izometrickým pohledem.

Mezinárodní tisk vynáší Disco Elysium do nebes. Chválí především hluboký příběh, kombinaci černého humoru a tragédie, stejně jako inteligentní dialogy. Mezi kritické body patří toliko menší technické problémy, což je v dnešní době skvělá vizitka. Není tak divu, že hodnocení většiny recenzí přesahuje 90 %.

Disco Elysium - screenshoty
« 1 z 17 »

Naprostou spokojenost s Disco Elysium vyjadřují také hráči na Steamu, kde se průměrné hodnocení drží na málokdy vídaných 95 %. Hra vychází pouze na PC, koupit si ji můžete také na GOGu.

Disco Elysium – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na