Star Citizen už nezná meze. Vesmírnou loď prodává za půl milionu

Už drahně let je možné do chystaného vesmírného simulátoru Star Citizen sypat hodně peněz a nic za to nedostávat, tedy pokud nepočítáme přísliby nejrůznějších in-game odměn, zejména potom virtuálních vesmírných plavidel. Ceny za ně se v čase neustále zvyšovaly, díky čemuž se k dnešnímu dni společnosti Cloud Imperium Games podařilo vybrat 238 milionů dolarů, což je v přepočtu do českých korun astronomická částka 5,5 miliardy.

Chrisu Robertsovi a spol. to však na dokončení hry stále nestačí, a tak vytvářejí další přísliby vesmírných lodí za ještě více peněz. Momentálně nejdražším kouskem je Origin 600i ve zlaté verzi Executive Edition, který získáte, pokud hru zafinancujete na stupni “Legatus Navium”, což si žádá investici ve výši 25 000 dolarů, tedy přibližně 550 000 Kč.

Vtipné na tom je, že Origin 600i není nově vytvořeným vesmírným plavidlem. Ve standardní podobě je k dispozici všem, kdo zaplatí stále vysokých 400 dolarů. Za výše uvedenou částku ho však dostanete se zlatým skinem (viz úvodní obrázek), a to se vyplatí.

V dokončení Star Citizen přestává doufat stále více hráčů. Důvěru v projekt rozhodně nezvedají ani zákulisní zprávy z vývoje, který je podle všeho extrémně chaotický. Naposledy byla na neznámokdy odložena byť jen singleplayerová kampaň známá pod názvem Squadron 42.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 69 Prumer: 2.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

10
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Laddys
Host
Laddys

Pro normálního kida (pokud teda nemá bohatý rodiče) ta hra asi není. Většinou jsem se tam setkávám s hráčema 18+. Sám jsem do toho investoval nemalý peníze a nelituju toho, protože v tuto chvíli hra dokáže nabídnout několik desítek hodin zábavy a s každým velkým patchem přidají další mechaniky, lodě, lokace, atd. Pokud si vzpomenu na verzi 2.něco, kde jsem na to skepitcky přihlížel a říkal jsem si „ježiš za co jsem utratil 1600 ?“ , tak v poslední verzi 3.8.1 už jsem za to rád. Hra se za ty cca 2-3 roky pohnula neskutečně dopředu. Systém Pledge Storu je… Číst vice »

Many
Host
Many

zrejme stejnej podvod jako nekonecne DayZ a plány jednoho šílenýho a neschpného australana.

Zdeny
Host
Zdeny

Jaký podvod z Day Z?

Meli
Host
Meli

Nepodpořil bych je ani jedním EUR šmejdy

Petr
Host
Petr

fascinuje me kolik lidi jeste porad věří ze to někdy vydají. I kdyz ono jim nic jiného nezbývá kdyz do toho nacpali peníze.

Peter
Host
Peter

Autor článku by si mal trošku vstúpiť do svedomia lebo zavádza. Následne vysvetlím prečo. Po prečítaní članku som nadobudol dojem, CIG dalo k dispozícii loď origin 600i v zlatej farbe za 25 000 dolárov. Preo som sa hrabal na strankach RSI ale nič také sa nestalo. Pomyslel som, že autor článku klame ale keďze ľuďom verím tak mi to nedalo a vychádzal som z toho že neklame a hľadal som ďalej a našiel som . V princípe ide o to, že CIG ma sytém odmeňovania extremne bohatých ľudí ktorý prispevajú na Star Citizen vysokými čiastkami . Volajú to Concierge status… Číst vice »

Reidn
Host
Reidn

Ale bylo to tam jako pobídka -ne k normální koupi ve hře

Tom
Host
Tom

A to vytvářejí Češi? Zní to totiž jako skvělej tunel:+))

W3nCZ4
Host
W3nCZ4

Ta hra je momenrálně v alfaverzi. Už teď ale nabývá velikosti a obsahu jako kdejaká jiná aaa hra po vydání. Kdyby teď vyšla tak bude pořád asi o 1000000% v lepším stavu než byl No mans sky když vyšel. Od prvního oznámení (2013) nomans sky uběhlo 6 let a vyšel 3 roky po oznámení.(2016). Předtím mohl být tak 2-3 roky ve vývoji. To znamená, že jen ve vývoji byl třeba 6 let dlouhý. A až letos se dal No mans sky považovat za hru, kterou slíbili. To znamená, že i s vývojem trvalo NMS dodělat 9 let. SC je od… Číst vice »

Laddys
Host
Laddys

Konečně normální příspěvěk