Singleplayerová kampaň Star Citizen opět odložena. Vyjde ta hra vůbec někdy?

Mnoho fanoušků chystaného vesmírného simulátoru Chrise Robertse – Star Citizen – se těšila na začátek betatestu singleplayerové kampaně, která má vyjít coby samostatný titul pod názvem Squadron 42. Nejen proto, že má nabídnout pocit z hraní podobný slavnému Wing Commanderu, ale především proto, že je coby milník ve vývoji Star Citizenu tím nejbližším bodem, který mohl dostat hmatatelnou verzi a potvrdit tak, že více než 200 milionů dolarů vybraných v crowdfundingu nevylétlo komínem, ale je skutečně investováno do vývoje, o čemž stále větší množství fanoušků pochybuje.

Betatest Squadronu 42 byl původně plánován na začátek léta 2020, což už samo o sobě je poměrně vzdálený termín na to, že zdaleka nejde o vydání plné hry. Teď se ale ukazuje, že i tento termín je pro tvůrce nerealistický a musí být posunut. Autoři to odůvodňují reorganizací ve vývojářském týmu, tedy ne zrovna příznivým faktorem.

Pro singleplayerovou kampaň Star Citizen to každopádně znamená posun přinejmenším o několik měsíců. Testovací fáze by podle nového okna měla začít někdy mezi červencem a zářím 2020. Popravdě, vzhledem k chaotičnosti celého vývoje, ze kterého unikají znepokojivé zprávy, je i tento termín postaven dosti na vodě.

Asi není třeba dodávat, že samotný Star Citizen zatím termín betatestu, natožpak vydání hotové verze, nemá. Hra už je přitom ve vývoji od roku 2011.

Tip na článek:  Star Citizen se může stát nejdražší hrou, která nikdy nevyjde. Hrozí průšvih gigantických rozměrů

Chris Roberts a jeho společnost navíc opět čelí kritice za to, že nejvěrnější fanoušky sezval na speciální akci, na které jim nabídl nákup virtuálních vesmírných lodí za stovky dolarů. Tento způsob výdělku, kdy dotyční nemohou lodě ani použít, se jeví jako stále problematičtější a v různých jazycích je označován slovy, pro které se v našich končinách vžil výraz “šmejdi”.

Naštěstí už je ve vývoji jiný titul, který by milovníky létání ve vesmíru, mohl nakonec ukojit dříve než Star Citizen. Ve stopách legendárního Freelanceru totiž kráčí nově oznámený Everspace 2, jehož ambice jsou sice skromnější, ale rozhodně realističtější.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 12 Prumer: 2.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Alien5
Host
Alien5

Vyboj SC zacal v roce 2013 pro info a schopnej team meli v roce 2015.Jijak ano trva to dlouho delaji 2 hry nemeli od zacatku plny team ani dost lidi a delaji revolucni hru takze o nebude za standartni vyvojovy cas jako ostatni hry.

Jakub Jarý
Host
Jakub Jarý

V čem je star citizen revoluční?