Farma zvířat od Orwella bude mít vlastní hru. Proti špatným politikům

Román Farma zvířat (Animal farm) George Orwella patří k nejcitovanějším vůbec. Zdánlivě banální bajka alegorickou formou ukazuje politické vztahy a děje mezi lidmi. Po více než 70 letech od svého vydání (1945) dostane vlastní herní zpracování.

Práva si zajistil nezávislý tým, který zatím nemá ani jméno a který z knihy chce udělat “dobrodružný tycoon”. V předloze přeberou nad jednou anglickou farmou vládu prasata a založí vlastní společenský systém, který se ukáže být horším než ten předchozí (v narážce na tehdejší Sovětský svaz).

Hra by měla být umístěna těsně před tuto revoluci a bude mít dvě roviny hratelnosti. Za prvé hráč převezme roli jednoho ze zvířat a bude s ním plnit různé úkoly, které ho postaví před příběhová rozhodnutí. Nad tím bude svého druhu hospodářská simulace, která hráči umožní starat se o celou farmu a veškeré její procesy.

Šíření Orwellova odkazu je aktuální

Podobně jako Orwellův román, také tvůrci herní adaptace sledují vyšší cíle. “V posledních letech začaly některé vlády používat řeč takovým způsobem jako to činily komunistické režimy. Cítím proto osobní povinnost šířit Orwellovo dystopické varování tím, že z Farmy zvířat udělám hru,” říká jedna z hlavních tváří projektu, Imre Jele (dříve pracoval na Surgeon Simulator a I am Bread). Na hře se podílejí také další zkušení vývojáři, mezi nimiž je George Backer (Fable), Jessica Curry (Dead Esther, Everybody’s Gone to Rapture) a Kate Saxon (Mafia 3, Zaklínač 3).

Autoři jsou velmi angažovaní a na Twitteru slíbili, že než aby vydali špatnou hru a pošpinili tak Orwellův odkaz, raději vývoj zastaví. Hra zatím nemá termín vydání a její vývoj probíhá na PC a “další platformy”.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na