Film Duna bude jako Star Wars pro dospělé, říká režisér Blade Runnera 2049

Už roky se mluví o tom, že by mohl vzniknout remake slavného Lynchova filmu Duna. Pro hráče je to zajímavé také v tom, že podle knihy Franka Herberta vznikly také dvě skvělé počítačové hry.

Zatímco ty se svého pokračování zřejmě jen tak nedočkají, na filmu už se nějakou dobu opravdu pracuje. Na starosti ho dostal jeden z nejpovolanějších – režisér Denis Villeneuve, který v poslední době zaujal novou adaptací Blade Runnera.

Ten teď promluvil o svých představách, které jsou rozhodně zajímavé. Podle něj by nová Duna měla být něco jako “Star Wars pro dospělé”. Tím rozhodně nechce snižovat kvality Hvězdných válek, ale jeho film má být rozhodně drsnější a špinavější. Zkrátka takový, jaký svět Duny je.

Vznikne více filmů?

Film bude adaptací prvního románu slavného spisovatele Franka Herberta, Duna. Půjde o příběh Paula Artreida, který povede válku proti rodu Harkonnenů.

Denis Villeneuve navíc naznačil, že by nemuselo zůstat jen u jednoho filmu. Mluví totiž o tom, že by mohl natočit i dva filmy. Zatím ale není nic jasné, dosud se ještě pracuje na scénáři.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na