Film Star Wars: Vzestup Skywalkera nevydělal tolik, kolik se od něj očekávalo

Závěr ságy Star Wars v podobě devátého dílu s podtitulem Vzestup Skywalkera měl být pro společnost Disney absolutní sázkou na jistotu. Dvě předchozí epizody, které firma produkovala, zaznamenaly velký úspěch a završení příběhu o Skywalkerech mělo být tečkou útočící na komerční rekordy kinematografie.

Jenže leccos už napověděly první recenze, které Star Wars: Vzestup Skywalkera příliš nešetřily a v některých případech hovořily o nejslabším díle novodobé trilogie. To ostatně potvrzuje i hodnocení diváků na serveru ČSFD, které je nezvykle nízké – pouhých 66 %. Nejčastější kritikou je přílišná přeplácanost filmu, který podle fanoušků není zrovna správně uchopen.

Diváci se nepříliš dobrými ohlasy na nové Hvězdné války zjevně nechali ovlivnit. Vzestup Skywalkera vydělal za první víkend v amerických kinech 175 milionů dolarů. V porovnání s předchozími díly Sila se probouzí a Poslední z Jediů, které vydělaly 247 milionů, respektive 220 milionů, jde o překvapivě citelný propad. Celosvětově vydělala devátá epizoda za první víkend 373,5 milionů dolarů, což sice není průšvih, ale očekávání byla zkrátka vyšší.

Problémy Star Wars v Číně

Opravdu špatný start pak Star Wars: Vzestup Skywalkera zaznamenal v Číně, což ale pro změnu není kdovíjaké překvapení, protože ani předchozí epizody či spin-offy ze světa Hvězdných válek tu velkou parádu neudělaly. Například film o Hanu Solovi propadl v čínských kinosálech natolik, že musel být po pár dnech stažen z programu.

Aktuálně Disney zvažuje, co si se značkou Star Wars, za kterou zaplatil Georgi Lucasovi čtyři miliardy dolarů, počne dále. Před nedávnem společnost opustila myšlenku, že je nutně třeba přijít s další trilogií. Tu původně měli mít na svědomí tvůrci Hry o trůny, David Benioff a D.B. Weiss, kteří však od projektu odstoupili. Je ale prakticky jisté, že se nových Hvězdných válek dočkáme. Plány by Disney mělo poodhalit začátkem příštího roku.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na