Football Manager 2018 bude simulovat homosexualitu hráčů. Ale jen v některých zemích

Homosexualita zůstává ve fotbalovém prostředí ožehavým tématem. Když už se profesionální fotbalisté odhodlají ke coming outu, učiní tak v drtivé většině případů až po konci kariéry. Autoři Football Manageru 2018 chtějí přispět k tomu, aby se homosexualita mohla stát normální součástí fotbalu.

V nejnovějším díle slavného fotbalového simulátoru tak budou simulovány situace coming outů fotbalistů. Podle ředitele firmy Milese Jacobsena tak studio chce zdůraznit skutečnost, že homosexualita není ničím zvláštním, natožpak negativním.

Ve hře tak bude docházet k tomu, že dostanete zprávu o tom, že se některý z vašich fotbalistů přihlásil k homosexuální orientaci. Jistě správně tušíte, že tohle nebude možné ve spojení s fotbalisty jako je Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo. Podobné zprávy vám proto přijdou pouze od vymyšlených a počítačem vygenerovaných hráčů.

Někde je homosexualita stále ilegální

Pouhým oznámením to ale nekončí. O něco později vás bude kontaktovat obchodní ředitel klubu, který vám oznámí zprávu, že příjmy klubu se zvýšily, protože získal popularitu u LGBT (lesby, gayové, bisexuálové a transgender) komunity.

To, že se některý z hráčů takzvaně vyoutuje, nebude podle autorů příliš časté. Někteří hráči na to možná vůbec nenarazí. To však může být způsobeno i jiným důvodem. V některých zemích je homosexualita stále ilegální. V těchto zemích Football Manager 2018 žádnou odvahu projevovat nebude a homosexuální hráče vůbec nenabídne.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na