Football Manager 2020 nevyjde v češtině ani v plastu. Padá poslední důvod kupovat krabicové hry?

Vývojářské studio Sports Interactive, které stojí za dlouholetou a celosvětově oblíbenou sérií Football Manager, naskakuje na vlnu boje proti plastům. Nový ročník Football Manager 2020 tak už nevyjde ve standardním plastovém obalu, který ukrývá DVD, ale v kartonové obálce, jež je 100% recyklovatelná. To samé platí o manuálu, který bude z plně recyklovatelného papíru.

Podle propočtů šéfa Sports Interactive, Milese Jacobsona, to znamená přibližnou úsporu 55 gramů na jednu prodanou fyzickou kopii. Vydavatel Sega si od toho pak slibuje, že nezamoří životní prostředí celkem 20 tunami plastů.

Aktuálně sužuje svět spousta problémů a klimatická změna je rozhodně jednou z nich,” vysvětluje Miles Jacobson pro magazín Gamesindustry.biz. “Není tu jednoduché řešení, ale vědci nám říkají, že tu jsou věci, které můžeme jako jednotlivci a společnosti dělat, abychom to zpomalili nebo zvrátili, a tak jsme se podívali na způsoby, jak redukovat naši uhlíkovou stopu.

Nový standard pro všechny?

Sports Interactive má určitou historii, pokud jde o redukci obalů. Chlubí se tím, že jako první ustoupili od “hloupých obřích kartonových boxů ve prospěch DVD krabiček“. Ty se pak staly standardem.

Podobný dopad si firma slibuje od svého aktuálního kroku. Jacobson by si přál, aby ho ostatní studia a vydavatelé následovali. Proto jeho firma bude na svém webu zveřejňovat seznam partnerů, kteří jsou schopni zajistit ekologickou produkci fyzických her.

Z určitého úhlu pohledu jde jistě o vítanou iniciativu, na druhou stranu jde o další hřebíček do rakve prodejům krabicových her. Ty už tak mají problém vyrovnat se s digitální distribucí a nyní by tak měly ztratit ještě výhodu pěkné krabičky, kterou mnozí kupují jen ze sběratelských či nostalgických důvodů. Ostatně, na onom DVD, které najdete uvnitř, už samotná hra často ani není a je třeba ji následně stejně stáhnout z internetu.

Pokud jsou herní tvůrci natolik uvědomělí, pak by měli rovnou říct, že nic fyzického vydávat nebudou a své tituly nabídnou pouze digitální formou. To je skutečně čisté, nikoliv pozérské řešení.

Čeština nebude

Miles Jacobson před pár dny také informoval o tom, že Football Manager 2020 nebude disponovat českou lokalizací, která se v předchozích ročnících stala již standardem. Podle jeho vysvětlení není o češtinu zájem a nadále se tak nevyplatí investovat do překladu a následného testování.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

No tak si to muze strčit někam, no 🙂 neni cestina, neni důvod kupovat za plnou cenu! A to ze neni krabicka kuli ekologii je slint, jde samozřejmě o peníze.