Fortnite má 7 milionů hráčů a dostává dvojičky do Battle Royale

Sedm milionů hráčů si dosud zahrálo Fortnite a Fortnite: Battle Royale v předběžném přístupu. Není divu, v recenzi Fortnite jsme udělili vysokou známku, která se nyní jen potvrzuje. Ku příležitosti oznámení úspěchu přišlo vývojářské studio Epic Games s novinkou pro Fortnite: Battle Royale.

Tou novinkou je takzvaný Duo mód, který de facto kopíruje stejnou herní variantu v Playerunknown’s Battlegrounds. V podstatě jde o to, že proti sobě nenastupují jednotlivci, ale výhradně dvojičky hráčů, které mohou více taktizovat. Mód není zatím k dispozici globálně, Evropané k němu ale přístup mají.

Kopíruje Fortnite PUBG?

Ne tak úplně nové a rovněž z PUBG odkoukané jsou Supply Drops, tedy bedny s obzvlášť dobrými předměty. Epic s nimi ve Fortnite už experimentoval, zjevně to bylo úspěšné, a tak se do hry dostávají na trvalo.

Epic Games se nedávno dostali pod palbu kritiky autorů právě Playerunknown’s Battlegrounds, podle kterých Fortnite ve svém Battle Royale módu PUBG až příliš kopíruje.

Fortnite: Battle Royale je k dispozici od září 2017 na PC, Xbox One a Playstation 4. V původní hře s ním autoři zjevně nepočítali, ale pod vlivem popularity podobných her s ním přišli dodatečně. Na rozdíl od originálního Fortnite je Fortnite: Battle Royale k dispozici zdarma a pravděpodobně je to právě tato odnož, která má na svědomí větší část hráčů, kteří si některou ze dvou Fortnite her zahráli.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na