Fortnite Mobile vydělalo za prvních 90 dní provozu 2,3 miliardy. A to je mobilní verze pro autory jen vedlejšákem

Fortnite je důkazem, že vytvořit úspěšnou hru nemusí být vůbec složité a že jde do značné míry o dílo náhody. Původní Fortnite totiž bylo jinou hrou, která kdovíjaké pozdvižení nevzbuzovala. Pak ale Epic Games zkusili vytvořit Battle Royale mód, který spíchli za dva měsíce a s minimálními náklady. 

Nyní si mohou gratulovat, protože vytvořili asi nejoblíbenější hru současnosti a hotový stroj na peníze. Velké verze, tedy na PC a konzole, vydělávají odhadem dvě až tři miliardy korun každý měsíc. A daří se také mobilní verzi, která je zatím dostupná pouze pro iOS. Podle analýzy Sensortower pokořilo Fortnite za prvních 90 dní provozu na mobilech hranici 100 milionů dolarů utržených pomocí mikrotransakcí. Tržby přitom neustále rostou a v létě by konečně měla vyjít mobilní verze Fortnite také pro zařízení s operačním systémem Android. A to pak budou ještě zajímavější čísla.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na