Fortnite nebude ke stažení z Google Play. Autoři zjevně nechtějí odevzdávat vysoký podíl z příjmů

Foto: Epic Games/Fortnite Mobile

Aktuálně nejoblíbenější online hra Fortnite už nějakou dobu má verzi pro platformu iOS. Ovšem na verzi pro Android majitelé telefonů a tabletů s tímto operačním systémem stále čekají. Už by to ale nemělo trvat dlouho, protože vývojářské studio Epic Games finišuje s jejím laděním.

Šéf studia Tim Sweeney teď nicméně oznámil zajímavou informaci. Fortnite nebude ke stažení z oficiálního obchodu Google Play, ale pouze prostřednictvím stránky, kterou má pod kontrolou Epic Games. Autoři tak pokračují ve strategii, kterou nastolili už s PC verzí, která pro změnu není k mání na Steamu, ale také jen pomocí instalátoru Epic Launcher. Podle Sweeneyho by společnost postupovala stejně i s verzí pro iOS, ovšem Apple instalaci z jiného zdroje než Apple Store neumožňuje.

Důvod, proč se Epic Games vyhýbá oficiálním distribučním platformám, je nasnadě. Ty si totiž účtují vysoké provize z prodejů, což ostatně sám Sweeney před časem sám kritizoval. V případě Steamu a Google Play si provozovatelé těchto platforem účtují přibližně 30 % z každého prodeje. Pokud se jim tvůrci vyhnou, nemusí platit nic, pouze provoz vlastní platformy.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na