Fortnite – tvůrci zničili hráčské základny, do kterých hráči investovali skutečné peníze

Před měsícem dostali hráči možnost v rámci předběžného přístupu zakoupit očekávanou akční hru Fortnite (recenze) od renomovaných autorů Epic Games. Hra je pochopitelně stále nehotová, ale autoři ji nejenže prodávají, ale dokonce už vybírají poplatky za mikrotransakce. Nelze se tedy divit tomu, že se hráči rozčilují, když se něco pokazí. A to se minulý víkend také stalo.

Epic Games podle všeho zveřejnil nový patch, který obsahoval rozsáhlé změny ve vyvážení hratelnosti na třech mapách a přitom ale také dopustil odstranění základen, jež si hráči na těchto mapách vybudovali. Investované suroviny sice hráčům byly vráceny, ale tito ztratili své opěrné body a tím pádem mnohdy i desítky či stovky hodin času, který jejich získáním trávili.

Zvláštní omluva autorů

Epic Games se na oficiální stránce titulu za tento krok omluvili. “V našich patch notes chyběla důležitá část, to jsme opravdu pokazili,” uvádí studio. “Jsme si vědomi toho, že čas, který jste do těchto základen investovali, nemůže být nahrazen a doufáme, že s veškerými vašimi surovinami a nabranými schopnostmi postavíte základny ještě lepší.” Do budoucna chtějí autoři Fortnite takto rozsáhlé změny oznamovat s dostatečným předstihem a “vyhraný” pokrok ve hře už by přitom nikdy neměl přijít vniveč.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na