Rainbow Six: Siege – nový patch pro sezónu 3 má pěkných 42 GB

Se startem 3. sezóny doznává Rainbow Six: Siege dalších technických změn, které si vydavatel Ubisoft naplánoval už nějakou dobu dopředu. Podle oficiálního blogu má být zefektivněn patchovací proces, vylepšen balíček HD textur a také dojít k vyčištění dat.

Proto je update Y2S3.0 o poznání větší než je obvyklé. Přesněji řečeno má patch pro konzolové verze velikost 15 GB a na PC 26 GB (v případě HD verze pak dokonce 42 GB). “Všechna herní data jsou ukládána do platforem, které nazýváme “Forges”. Jde o komprimovaný archiv, který obsahuje další data. Ve chvíli, kdy musíme modifikovat data, která jsou součástí Forge, stáhneme jednoduše nové Forge, které tyto data obsahuje, abychom museli nahrazovat předchozí Forge. To zjednodušuje patchovací proces a redukuje velikost downloadů. Po určité době to však vede k plýtvání místem, protože existuje stále víc modifikovaných dat. Protože jsme změnili mnoho textur, rozhodli jsme se v případě patche Y2S3.0 sloučit všechny Forge. To povede ke snížení nároků hry na prostor na disku. Hra se k datům dostane rychleji, což znamená také kratší nahrávací časy. Zlepšujeme rovněž náš komprimační algoritmus – to povede ke zmenšení budoucích patchů o 12 -15 % a také ke kratším nahrávacím časům,” uvádí vývojáři.

Nové DLC už tento měsíc

Stejně tak se hráči vybavení PC s grafickými kartami s více než 6 GB VRAm mohou těšit na výrazné zlepšení kvality textur.

V srpnu má pro Rainbow Six: Siege vyjít nový bezplatný DLC balíček. Ubisoft se snaží svou multiplayerovou akci neustále podporovat a nutno říct, že se mu to vyplácí. Nedávno oznámil, že si titul zahrálo už 20 milionů hráčů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na