Fyzické hry brzy vymřou, tvrdí Take Two. Ale jak dlouho to potrvá?

Z posledních hospodářských výsledků velkých herních vydavatelských domů je jasně patrný jeden trend: podíl digitálních prodejů rychle stoupá a do obchodů si pro fyzické kopie her chodí stále méně lidí. Podle prezidenta společnosti Take Two Interactive to půjde dál, až do chvíle, kdy se digitálně prodá 100 % všech her.

Myslím si, že z dlouhodobého hlediska dosáhneme sta procent,” uvedl Karl Slatoff na konferenci 21st Annual Technology, Media & Telecom Conference. “Akorát nedokáži říct, zda se tak stane za 5 nebo za 20 let. Ale domnívám se, že to bude méně než dvacet a o něco více než pět let. Je to zkrátka duch doby. Věci se hýbou tímto směrem.

Maloobchod má zatím podporu

Slatoff následně ale zdůraznil, že momentálně je maloobchod pro velké vydavatele včetně Take Two Interactive stále velmi důležitý, a proto ho bude podporovat. “Pravdou je, že maloobchod stále dělá většinu našeho obratu a je pro nás velmi důležitým partnerem. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom tento způsob prodeje podpořili. Tyto společnosti jsou pro nás důležitými distribučními a marketingovými partnery.

Těžko říct, jak si velké řetězce prodávající hry tato slova vyloží. Tak trochu z nich vyplývá, že velkým vydavatelům je v zásadě jedno, kde své hry a obsah pro ně budou prodávat a chování zákazníků se snadno přizpůsobí.

Je navíc velkou otázkou, co dnes znamená fyzická kopie hry. V kamenných obchodech totiž často obdržíte pouhou krabičku, ve které nenajdete ani datový nosič, ale pouhé instrukce, kde si hru stáhnout – tak jako třeba v případě Destiny 2.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na