V krabičce PC verze Destiny 2 na vás místo disku se hrou čeká kus papíru

Akční hra Destiny 2 je na počítačích podle všeho stejně tak dobrá jako na konzolích. Jeden fyzický rozdíl ale doslova bije do očí. Když si hru koupíte v obchodě, po jejím otevření budete marně hledat DVD, které byste vložili do mechaniky a hru nainstalovali. Vše, co obdržíte, je papírové kolečko na místě, kde by měl být disk. Verze pro Xbox One a Playstation 4 přitom klasický disk obsahují.

Na papírovém disku najdete kód, kterým si hru aktivujete na digitální platformě Battle.net. Jakmile se stáhnou vyšší gigabajty dat, což na horších připojeních může trvat dlouhé hodiny, můžete konečně hrát.

Abychom byli féroví, dodejme, že společnost Activision Blizzard není jediná, která volí postup prodeje krabiček bez disků a tedy možnosti hru fyzicky vlastnit napořád (internetová služba může kdykoliv přestat fungovat a hru si pak nezahrajete). Vtipné na postupu balení Destiny 2 je právě papír ve tvaru disku. Dříve zde byl jen nalepený kód. Tak alespoň trochu toho humoru jsme si koupili.

Chybí i ve sběratelské edici

Pokud byste doufali v to, že klasické DVD bude obsahovat alespoň sběratelská edice, byli byste na omylu. Přestože všechny reklamní materiály hovoří o “Limited Steelbook Case With Game Disc”, obsahuje také tato drahá limitovaná verze pouhý papírový kotouč.

Je otázkou, zda má ještě vůbec cenu kupovat počítačové a konzolové hry v obchodech, když jediné, co dostanete, je kus plastu, ve kterém je uvedený kód. Dříve tlusté manuály mají dnes podobu stránečky, na které se akorát dozvíte, jak příslušný kód použít.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na