Gameboy se dočká svého neoficiálního comebacku

Gameboy. Tak se jmenovalo herní zařízení, po kterém svého času toužil snad každý dospívající chlapec, mnohdy i dívka. Pokud byste vytáhli na veřejnosti tento handheld dnes, mnozí by se zřejmě divili tomu, co za muzejní kousek to třímáte v rukou.

Pokud si přesto rádi občas zahrajete nějaký ten letitý titul, možná vás potěší chystaná novinka od společnosti Hyperkin. Ta na veletrhu CES představila pokračovatele odkazu Gameboye a pojmenovala ho Ultra Game Boy.

Hry je třeba mít vlastní

Zní to poměrně velkolepě, ale nutno dodat, že zatím jde pouze o pracovní název. Nové zařízení by se mělo dostat na trh v létě tohoto roku a stát má pod sto dolarů, tedy kolem dvou tisíc korun. Jedinou nevýhodou oproti jiným oprášeným konzolím jako je třeba NES je to, že zařízení nebude obsahovat žádné hry. Budete tak potřebovat původní cartridge s hrami pro Gameboye.

Na druhé straně to pro mnohé může být naopak pozitivní stránkou, protože neexistují žádné limity – stačí vytáhnout staré hry, vsunout do nového zařízení – a hrát. Přístroj přitom nebude jako dříve plastový, nýbrž hliníkový, tudíž odolnější. Dostane také LED podsvětlení, takže vám ve hraní nezabrání ani tma (z nostalgie ho ale budete moct vypnout). Součástí je také baterie na přibližně šest hodin hraní, USB-C port a dva stereo reproduktory.

Může si to Hyperkin dovolit?

Možná se ptáte, k čemu stereo, když staré hry mají stejně jen mono zvuk, ale tento přídavek míří na trochu jinou cílovou skupinu. Stejně jako původní Gameboy mohou i Ultra Game Boy hobby muzikanti použít k vytváření elektro rytmů.

Tato aktivita společnosti Hyperkin je rozhodně příjemná, není však jisté, zda v této podobě projde. Nintento je totiž známé tím, že si své značky docela hlídá a navíc slavilo úspěch s novými uvedeními svých retro konzolí NES Mini a SNES, které se rychle vyprodaly. Není tedy vyloučeno, že něco se značkou Gameboy chystá i samotné Nintendo, které by pochopitelně nechtělo, aby někdo parazitoval na jeho značce. Už loni byl nakonec oznámen Super Retro Boy, ale od té doby je kolem něj podezřelé ticho.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na