Gears 5 vychází za pár dní. První recenze jsou pozitivní

Po delší době, kdy z hlediska exkluzivních titulů Playstation 4 válcovala Xbox One, se podle všeho blýská na lepší časy. Pro tento rok má Microsoft jedno velké želízko v ohni, kterým není nic jiného než pokračování oblíbené akční série Gears of War, tentokrát zjednodušeně pojmenovaný jako Gears 5.

Ačkoliv hra nese v názvu číslici, svým způsobem jde o restart série a snahu posunout ji o kus dále. Tedy nejlépe do takové polohy, ve které jsou kultovní značky firmy jako Halo nebo Forza Motorsport.

První recenze Gears 5 hovoří ponejvíce o tom, že se to do značné míry povedlo. Hodnocení se pohybuje nejčastěji v rozmezí od 80 do 90 %, výjimkou však nejsou ani vyšší, ale ani nižší známky. Zatímco například Shacknews sáhlo po známce 9/10, CGMagazine udělil překvapivě pouhých 6,5/10, což je aktuálně zřejmě nejhorší hodnocení, které je podepřeno tím, že recenzent hru označuje za “velkou, prázdnou a bezemoční”. S tím však nesouhlasí drtivá většina ostatních, kteří chválí povedenou příběhovou kampaň plnou akce, kterou doplňují zábavné multiplayerové módy.

Tip na článek:  HW požadavky PC verze Gears 5. A také nový příběhový trailer

Gears 5 vychází 10. října, a to na Xbox One a PC.

Přehled recenzí Gears 5

Gears 5 – launch trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na