Google chystá vlastní herní konzoli. Namísto high-end hardwaru nabídne streamování ze serverů

Několik zdrojů potvrdilo, že společnost Google chystá vlastní herní konzoli. Na veletrzích E3 2018 a Game Developer Conference se měli sejít zástupci Googlu s reprezentanty velkých herních vydavatelů a svůj projekt jim představit. Součástí snahy dostat se na herní trh je také interní herní studio, pro které je Google připraven případně pořídit již existující vývojáře her. Vyplývá to ze zprávy serveru Kotaku, kterému to potvrdilo hned pět různých zdrojů.

Herní konzole od Google ale půjde jiným směrem než další Playstation nebo Xbox. Namísto high-end hardwaru bude sázet na streaming videoher. Platforma vznikající pod kódovým označením Yeti má propočítávat hry na vlastních serverech a do hráčských obýváků vysílat pouze obraz. Google již disponuje obřími výpočetními centry, takže infrastruktura pro podobný projekt mu nechybí. “Představte si, že byste třeba Zaklínače 3 hráli v jednom okně prohlížeče Google Chrome,” uvádí jeden ze zdrojů informace. V zásadě nejde o nic nového – podobné služby už fungují například v podobě Playstation Now nebo Geforce Now. Google by je však mohl opatřit skutečně neprůstřelnou technologií a navíc bude mít sílu k masovému rozšíření služby.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na