Začátek konce Playstation 4. S herní konzolí už to podle šéfa herní divize Sony půjde jen z kopce

Na strategickém meetingu společnosti Sony oznámil šéf divize Playstation, John Kodera, konec životního cyklu herní konzole Playstation 4. Toho projevem jsou klesající prodeje zařízení, kdy letos se má prodat 16 milionů kusů, zatímco v roce 2017 to bylo ještě 19 milionů.

Začátek konce životního cyklu Playstation 4 pro nejbližší budoucnost neznamená, že by na konzoli přestaly vycházet zajímavé hry. Letos čekáme například Spider-Man nebo The Last of Us: Part 2, nicméně ve střednědobé budoucnosti už to tak slavné nebude. Dokladem budiž skutečnost, že na letošním veletrhu E3 toho Sony podle všeho moc nového nepředstaví.

Propad prodejů hardware chce šéf Playstationu kompenzovat zvýšeným prodejem předplatného Playstation Plus, stejně jako dobrými prodeji exkluzivních titulů pro PS4. Velké věci už se ale od této konzole očekávat nedají.

V roce 2018 překoná Playstation 3

K dubnu 2018 se Playstation 4 prodalo 79 milionů kusů, a pokud nenastane žádný dramatický propad a naplní se předpovědi samotného Sony, mělo by letos dojít k překonání prodejů Playstation 3. Té se celkově prodalo 87 milionů kusů.

Sony v nejbližších letech čeká klesající příjmy z divize Playstation, což John Kodera dokládá slovy, že značku nyní čeká určitý pád, aby se pak postavila znovu na nohy. To zřejmě bude souviset s Playstation 5, jehož letošní oznámení však bylo zástupci společnosti vyloučeno.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na