Intel útočí na Nvidii a AMD. Jeho grafické karty už jsou téměř hotové, na trh se mají dostat v lednu 2019

Společnost Intel v poslední době zaměstnala řadu lidí, kteří dříve zastávali velmi důležité posty u konkurenčního AMD. Kromě vývojáře procesorů Jima Kellera, který je zodpovědný za jádra Ryzen, šlo především o bývalého šéfa oddělení grafických karet Radeon. Už nějakou dobu se přitom má za potvrzené, že Intel chce výrazněji vstoupit na trh grafických karet.

Společnosti AMD a Nvidia tak na tomto poli musí počítat s výrazně silnější konkurencí než dosud. Intel už nechce zůstat pouze u integrovaných grafických jader, ale chce vyvíjet grafické čipy pro samostatné grafické karty. Dosud se ale zdálo, že Intelu nějakou dobu potrvá než od prvních návrhů vyvine vlastní konkurenceschopný grafický čip. Podle serveru Tweaktown už je ale společnost mnohem dále než si mnozí mysleli. Čip už je ve vývoji dva roky a první oficiální informace o něm by měly být zveřejněny ještě letos. S uvedením na trh se pak počítá v rámci lednového veletrhu CES 2019.

První útok Intelu však bude mířit na profesionální grafické karty jako je Tesla nebo Quadro. Teprve v dalších měsících se patřičných modelů dočkají také hráči.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na