GTA 5 se prodalo 90 milionů. Obchod s mikrotransakcemi běží skvěle

Když se daří, tak se daří. Nějak tak by se dal popsat úspěch Grand Theft Auto 5, kterého se od jeho vydání v roce 2013 prodalo více než 90 milionů kusů, což ze hry dělá jeden z nejprodávanějších, když ne rovnou nejprodávanější titul historie.

Podle šéfa vydavatelské společnosti Take Two Strausse Zelnicka jsou důvodem tak enormního úspěchu “opravdová, nikoliv finančně motivovaná obsahová rozšíření“. Fanouškům hry to evidentně vyhovuje, protože nevydávají pouze peníze za samotnou hru, ale následně v ní také dlouhodobě utrácejí.

Mikrotransakce nebyly prvoplánové, a proto fungují

Zelnick odhalil investorům zajímavou strategii, se kterou Rockstar Games ke GTA 5 přistupuje. Podle něj za jedinečnou vazbu mezi hrou a fanoušky může především to, že mikrotransakce nikdy nehráli prim a autoři chtěli především vytvořit skvělou hru. Následně pak do ní začali přidávat obsah a hráči neměli problém si ho koupit, protože věděli, že jim ho nikdo nenutí.

Je to velký rozdíl oproti například Electronic Arts, které roubuje mikrotransakce všude tam, kde jen trochu může a hráči to zkrátka poznají. Pak může dojít k průšvihům jako Star Wars: Battlefront 2.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na