GTA 5 se stalo nejprodávanější hrou v USA všech dob

Grand Theft Auto 5 je teď oficiálně nejprodávanější hrou v americké historii, a to ve všech kategoriích. Nejde jen o počet prodaných kusů, ale také množství vygenerovaných peněz z fyzických nosičů i digitálních kopií.

Informaci sdělilo vydavatelství Take Two ve své čtvrtletní zprávě. Podle ní se po celém světě prodalo 85 milionů GTA 5 pro všechny platformy. To znamená, že od května loňského roku se prodalo dalších pět milionů kusů, což je na několik let starou hru obdivuhodné.

Dobré vyhlídky

Kromě toho zaznamenalo GTA Online, které je součástí GTA 5, a vydělává na prodeji virtuálních předmětů a obsahu, nejlepší čtvrtletí vůbec. Zde však konkrétní čísla nebyla uvedena.

Dá se předpokládat, že hvězda GTA 5 jen tak nepohasne a vzhledem ke své dlouhověkosti se titul bude dobře prodávat i dál. Možná se tak jednou stane i celosvětově nejprodávanější hrou. Daleko už k tomu zřejmě nemá, problém však může být ve způsobu měření. Data z jednoho uceleného trhu se sbírají přeci jen lépe.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na