Half-Life 2 bude ošklivější místo krásnější. To je demake

Ne, nepřepsal jsem se. Vedle aktuálního trendu remaků, remastered verzí a rebootů nebo pouhých modů, které si kladou za cíl udělat hru hezčí či jí dokonce přizpůsobit aktuálním možnostem po herní stránce, existuje také druhý směr vývoje, pravda, poněkud méně častý. A to je snaha udělat hru ošklivější – zjednodušeně řečeno. Právě o to se pokouší tým pěti modderů, kteří stojí za Half-Life 2 Classic.

A v čem ono zošklivění spočívá? V tomto případě se nadšenci snaží celou hru dostat do původního engine GoldSrc, který poháněl první Half-Life. O tom, jak jim jde práce od ruky, se můžete přesvědčit ve videu nebo rovnou v hratelném demu. To je ke stažení v databázi modů Moddb, kde se Half-Life 2 Classic nachází aktuálně na prvním místě modů pro tuto hru.

Half-Life se může pochlubit stále živou modderskou komunitou. Naposledy například zpracovala uniklý příběh třetího Half-Life.

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 0 Průměr: 0]

Mohlo by vás zajímat

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na
TOPlist