Half-Life 2 dostalo po 15 letech oficiální update. Postavy naučil mrkat

Mrkání! Inu, přesně to chybělo 15 let starému Half-Life 2 k dokonalosti. Alespoň to lze usoudit z toho, že vývojářské studio Valve po takové době vypustilo do světa nový patch pro hru, díky kterému NPC postavy konečně mrkají a působí tak uvěřitelněji.

Není to ale vše. Kromě toho byl opraven problém, který se objevoval při ukládání pozice. Dále byly doplněny dříve chybějící zvuky u vojáků Combine a fix pro špatně startující SteamVR v nastavení.

Half-Life 2 dostával po svém vydání v roce 2004 pravidelně malé opravy a bugfixy. Ten poslední se ale objevil v roce 2012, a tak se zdálo, že Valve hru definitivně uložilo k ledu. Nový patch však opravuje také chyby u add-onů a v Source verzi prvního dílu.

Dočkáme se někdy Half-Life 3?

Už řadu let je to takový folklórní vtípek herní branže. Po dvou žánr určujících akcí se studio Valve z nějakého důvodu rozhodlo uložit sérii k ledu, přestože s ní mělo původně větší plány. Od té doby se objevují spekulace a narážky na třetí díl, který však dosud nepřišel.

Ostatně, také samotný šéf Valve, Gabe Newell, si je této situace dobře vědom a tu a tam utrousí nějaký ten žert o Half-Life 3. Přesto je dnes pravděpodobnost příchodu vysněné akce vyšší než před pár lety. Valve se totiž po dlouhé době vrátilo k vlastní herní tvorbě, kterou předtím prakticky opustilo kvůli rozvoji platformy Steam.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 2.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na