Half-Life 2 se po 13 letech dočkal českého dabingu. K dispozici je zdarma

Akční hra Half-Life 2 jednoznačně patří ke zlatému fondu herního průmyslu a řadí se mezi nejoblíbenější tituly mnoha hráčů. Po třinácti letech na ní však už přeci jen usedá prach, a přestože pro hru stále vznikají nejrůznější modifikace, zájem o ní opadá.

O to více překvapí aktuálně vydaný český dabing Half-Life 2, což je vskutku jedinečný počin. Na svědomí ho má skupina nadšených dabérů sdružených pod značkou Fénix ProDabing. Dabing působí velmi profesionálně a podílela se na něm řada lidí.

V originální verzi je pouze několik herců, kteří namlouvali mnoho různých postav jedním hlasem. My jsme se ale snažili, aby většina postav měla svůj vlastní hlas. Problém byl s univerzálními hláškami. Pokud normálně projdete hrou a budete s lidmi komunikovat běžným způsobem, tak asi nic nezaznamenáte. Pokud ale budete hrát stylem, že po lidech budete házet předměty a stále je otravovat, aby s Vámi mluvili, aktivují se univerzální hlášky, které budou mluvit jiným hlasem, než postava se kterou primárně mluvíte. Tohle jsme prostě nemohli ovlivnit. Leda by všechny mužské postavy ve hře namlouval jeden dabér. To nám ale přišlo nepřirozené. Takže se omlouváme a podáváme toto vysvětlení,” uvádí k českému dabingu Half-Life 2 samotná skupina.

Pro mnohé tak možná nastal čas setřít z krabičky s Half-Life 2 prach a vložit posvátné DVD znovu do mechaniky. Pak už stačí jen stáhnout český dabing a užít si hru zase trochu jinak. Na ukázku dabingu se můžete podívat ve videu.

Half-Life 2 – český dabing

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na