Hororová akce Close to the Sun vyjde exkluzivně na Epic Store. Nechá vás prozkoumávat loď Nikoly Tesly

Ambiciózní hororová akce Close to the Sun vyjde exkluzivně na Epic Games Store. Tento stále kontroverznější internetový obchod tak získává další zajímavý titul, kterým může lákat hráče na svou platformu. Ti ale v minulosti – zejména pak v případě Metro Exodus – ukázali, že se jim z dominantního Steamu příliš nechce.

Hra vývojářského studia Teacup bude na Epic Store k dostání za sympatickou cenu 29,99 euro, tedy přibližně 750 Kč. Relativně nízkou cenovku si může dovolit také díky tomu, že Epic Store si nebere tak vysoký podíl tržeb jako Steam.

Close to the Sun navíc využívá Unreal engine, byť původně byl vyvíjen s Unity enginem. Vzhledem k tomu, že společnost Epic Games usoudila, že hra má slušný potenciál, získali tvůrci také jeden z lukrativních Unreal Dev grantů. Součástí je možnost využívat engine zdarma a platit až 5% poplatek z prodejů. V případě distribuce prostřednictvím Epic Store však tato povinnost nově odpadá. Rozhodování autorů tak nebylo příliš složité.

Close to the Sun má být především silně atmosférickým titulem, který vás nechá prozkoumávat výzkumnou loď slavného Nikoly Tesly. Titul by měl vyjít v první polovině tohoto roku. Kromě PC verze jsou v plánu také konzolové verze.

Close to the Sun – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel
Host
Pavel

Tak třeba já a další tisíce lidí jsme Metro Exodus sprostě ukradli, alespoň do doby než vyjde na steamu…. tohle zanikne dříve než vyjde…

EpicStore
Host
EpicStore

Ukradli?..Kdepak, je to volně dostupné na internetu 😀

Dex
Host
Dex

Já si taky hru vypůjčil od CPY. 😀 Ale za rok určitě koupím – je super.

Nemesis
Host
Nemesis

Výborně, jen houšť. Vživotě už nekoupím nic na steamu pokud to bude jinde.

trawex76
Host
trawex76

Jo? A proč jako?