Hra Master X Master končí po pouhých sedmi měsících od vydání. Závěr bude slavnostní

“Selhali jsme v napojení se na hráče,” stojí v oficiální tiskové zprávě vývojářů titulu Master X Master. V důsledku toho bude hra po pouhých sedmi měsících provozu 31. ledna 2018 ukončena. Tento free2play projekt vyšel teprve v červnu tohoto roku.

Rozhodnutí autorů jistě nebylo jednoduché, ale hře zřejmě už nebylo pomoci. Kýžený úspěch se zkrátka nedostavil. Master X Mater se pokoušel najít vlastní prostor v silně obsazeném žánru MOBA, kdy kombinoval jeho prvky s aspekty střílečky a mlátičky.

Z finančního hlediska nebyla údajně jiná možnost než provoz hry ukončit. Jako poděkování odemknou tvůrci hráčům po zbylou dobu veškerý obsah a každému dají 500 000 kreditů, aby si mohl koupit, co ve hře vždycky chtěl. Nákupy za reálné peníze jsou deaktivovány a veškeré nákupy, které byly provedeny od 30. srpna do 16. listopadu budou refundovány. Peníze hráčům přijdou automaticky do 14 dnů.

Master X Master přitom nebyla vůbec špatná hra. Takto jsme ji po vydání zhodnotili v recenzi: “Když jsem Master X Master rozehrával, neměl jsem popravdě velká očekávání. Vypadalo to na další generickou mobu, která se v mých očích proti takovým titánům jako je Heroes of the Storm jevila zbytečně. Už po první partii jsem svůj pohled korigoval a musel hře přiznat jisté kvality. Tento pocit byl s dalšími bitvami čím dál tím silnější, až jsem si konečně přiznal, že tohle je skutečně příjemné osvěžení žánru. Autoři neexperimentovali za každou cenu a změny působí promyšleně. Většina módů je opravdu zábavná a vypadá to, že se autoři o hru chtějí náležitě starat. Takže rozhodně doporučuji!

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na