Hráč online akce Fortnite předhonil v žebříčku atletů Lionela Messiho. Na sociálních sítích je oblíbenější

Tak oblíbený jako Cristiano Ronaldo zatím Tyler “Ninja” Blevins není. Ale Lionela Messiho už s přehledem strčil do kapsy. Vyplývá to z analýzy společnosti Hookit, který prověřuje interakce na sociálních sítích na celém světě. Do žebříčku atletů přitom počítá také profesionální hráče. 

V březnu tohoto roku se na třetím místě umístil právě Tyler “Ninja” Blevins s 67 miliony interakcí. Úspěšnější už byl právě jen fotbalista Ronaldo a také basketbalista LeBron James. To jsou ale sportovci, kteří na mezinárodní scéně působí mnoho let. O Ninjovi ještě před rokem prakticky nikdo neslyšel.

Nejúspěšnější atleti z hlediska interakcí na sociálních sítích.

Tyler Blevins coby nejznámější hráč oblíbené online akce Fortnite má zatím o poznání méně followerů než ostatní špičkoví atleti, ovšem interakce neměří jen pasivní “sledovatele”, ale především to, jak je ta která celebrita v kurzu. Výsledné hodnocení je tak součtem komentářů, liků, sdílení a zobrazení profilů.

Ninjovi se každopádně podařil nebývalý vzestup, za což vděčí nejen svým schopnostem, ale především oblibě Fortnite, které je v současnosti zřejmě nejhranějším titulem. Blevins si pouhým streamováním svého hraní přijde na 500 000 dolarů měsíčně, tedy přibližně 10 milionů korun.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na