Hráč online akce Fortnite předhonil v žebříčku atletů Lionela Messiho. Na sociálních sítích je oblíbenější

Tak oblíbený jako Cristiano Ronaldo zatím Tyler “Ninja” Blevins není. Ale Lionela Messiho už s přehledem strčil do kapsy. Vyplývá to z analýzy společnosti Hookit, který prověřuje interakce na sociálních sítích na celém světě. Do žebříčku atletů přitom počítá také profesionální hráče. 

V březnu tohoto roku se na třetím místě umístil právě Tyler “Ninja” Blevins s 67 miliony interakcí. Úspěšnější už byl právě jen fotbalista Ronaldo a také basketbalista LeBron James. To jsou ale sportovci, kteří na mezinárodní scéně působí mnoho let. O Ninjovi ještě před rokem prakticky nikdo neslyšel.

Nejúspěšnější atleti z hlediska interakcí na sociálních sítích.

Tyler Blevins coby nejznámější hráč oblíbené online akce Fortnite má zatím o poznání méně followerů než ostatní špičkoví atleti, ovšem interakce neměří jen pasivní “sledovatele”, ale především to, jak je ta která celebrita v kurzu. Výsledné hodnocení je tak součtem komentářů, liků, sdílení a zobrazení profilů.

Ninjovi se každopádně podařil nebývalý vzestup, za což vděčí nejen svým schopnostem, ale především oblibě Fortnite, které je v současnosti zřejmě nejhranějším titulem. Blevins si pouhým streamováním svého hraní přijde na 500 000 dolarů měsíčně, tedy přibližně 10 milionů korun.

Související články

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na
TOPlist