Trhal jeden rekord v Donkey Kongovi za druhým, až o něm natočili film. Teď se zjistilo, že Billy Mitchell podváděl a o vše přišel

Usilování o co nejvyšší skóre a další rekordy v arkádových hrách je sport sám o sobě. Desítky let ukazují hráči neskutečné výkony, díky kterým se pak těší uznání komunity. A to dlouho předtím než vstoupily do módy takzvané speedruny nejrůznějších youtuberů.

Billy Mitchell je na tomto poli legendou. Dlouhou dobu platil za nejlepšího hráče arkádových her historie. Jeho kult ještě podpořil dokumentární snímek King of Kong.

O to větší šok jeho fanoušci zažívají nyní, když mu byly veškeré rekordy odebrány. Organizace Twin Galaxies, která spravuje světové rekordy v herním průmyslu, došla k závěru, že si Mitchell pomáhal nedovolenými prostředky. V tomto případě použitím emulátoru MAME.

O slavném hráči Billy Mitchellovi natočili film. Teď se přišlo na to, že podváděl.

Rekordy ve hrách Donkey Kong (1981) a Donkey Kong Jr. (1982) totiž musí být dosaženy na automatech, aby byly platné. Výjimku tvoří pouze speciální verze MAME nazvaná WolfMame.

Tu však Mitchell podle všeho nepoužil. Diskuzi o zneužití emulátoru rozpoutal Jeremy “Xelnia” Young, který dospěl k závěru, že Billy Mitchell musel své aktuální rekordy z roku 2010 nahrát na emulátoru MAME.

Celý případ trochu připomíná osud jiného “krále videoher”, který však podváděl prostřednictvím dubiózního rozhodčího.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na