Říkali mu král videoher, držel všechny možné rekordy. Teď se ukázalo, že to je podvodník

Todd Rogers nevypadá jako úplně typický hráč, natožpak král videoher, jak se mu přezdívá. Dnes už mu je přes padesát, ale i proto se mohl honosit titulem prvního člověka, který si kdy hraním her vydělával. Jeho sláva pochází především z mnoha herních rekordů, které se mu podařilo zapsat do Guinessovy knihy rekordů.

Mohl by to být krásný příběh člověka neustále mladého duchem, jen kdyby se neukázalo, že Todd Rogers je podvodníkem nejtvrdšího kalibru. Provalilo se totiž, že zřejmě všechny rekordy, které ve hrách dosud držel, jsou dosažené podvodem.

Nereálné rekordy

Rogers držel od roku 1982 rekord v jednoduché závodní hře Dragster, kde jedním kolem projel za 5,51 vteřiny. Od té doby se tisíce hráčů pokoušel tento rekord překonat. Nepodařilo se to nikomu. Jednomu z vyzyvatelů, Ericu Kozielovi, se podařilo zajet čas 5,57 vteřiny, přičemž byl – vzhledem ke svým zkušenostem – přesvědčen, že rychleji už to prostě nejde. Proto hru podrobil technické analýze a zjistil, že jeho čas je skutečně nejrychlejším dosažitelným a 5,51 sekundy je tedy nereálné.

Koziel se pustil do dlouhého přesvědčování společnosti Twin Galaxies, která ověřuje a dodává rekordy do Guinessovy knihy rekordů, že 36 let starý rekord je podvodný. Společnost to nakonec potvrdila a Rogersovi jeho rekord odebrala.

Rozhodčí sedí v base

Zároveň se spustilo prošetřování dalších rekordů Todda Rogerse, přičemž se zjistilo, že ve většině her jde o naprosto nesmyslná skóre, kterých v podstatě nelze dosáhnout, a proto je za dlouhé roky také nikdo nepřekonal. Týká se to her jako Galaga, Centipede, Cosmic Ark, Donkey Kong nebo Wabbit.

Jak se ale Toddu Rogersovi povedlo tak dlouho klamat celý herní svět? Vysvětlení je snadné. Doložení výsledků z hraní v 80. a 90. letech nebylo jednoduché, a tak stačilo, aby u výsledku byl některý z oficiálně uznávaných rozhodčí. Tím byl v případě Rogerse ve všech případech Ronald Corcoran, který není zrovna nejdůvěryhodnější osobou – odpykává si totiž 30letý trest za sexuální zneužití. Rekordy však stihl schválit ještě předtím.

Společnost Twin Galaxies v důsledku těchto zjištění škrtla všechny Rogersovy rekordy. Král videoher nicméně stále trvá na své nevině a nadpřirozených schopnostech při hraní.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Raze
Host
Raze

Takový šmejdy pověsit za ko*le.