Hráči jsou unavení budoucností, vrací se historie. Průkopníkem Call of Duty: WW2

Slavná akční série Call of Duty kdysi (v dalekém roce 2002) vznikla na vlně obliby stříleček z druhé světové války. Ačkoliv po herní stránce se zase tolik nevyvinula, z hlediska zasazení udělala obrovský krok kupředu. Nebo lépe řečeno – do budoucnosti. Kopírovala tak trend celého herního průmyslu, který se od obehraných historických témat přesunul k příslovečným hvězdám. Teď se ale zdá, že se hráčům zachtělo návratu.

Opět je to Call of Duty, které by změnu trendu mohlo předznamenat. Nový díl akční ságy se totiž jmenuje Call of Duty: WW2, což už snad ani nemůže být jasnější. Návrat ke druhé světové válce, návrat ke kořenům. Podle šéfa vydavatelské společnosti Activision, Erica Hirschberga, to přitom nemusí být osamocená vlašťovka. Dokáže si historické téma představit i pro další velké hry.

“Dobře víte, že nemohu prozrazovat věci, které ještě nebyly oznámeny. Ale myslím si, že Call of Duty: WW2 nemusí zůstat samotné. Mám za to, že druhá světová válka a další historické události nabízejí spoustu materiálu a jednoznačně je tu možnost, že se do této oblasti podíváme častěji,” uvedl Eric Hirschberg.

Únava z budoucnosti

Důvodem, proč se nejen jeho společnost, ale také další, v posledních letech tak moc koncentrovali na budoucnost a témata s ní spojená, byla domněnka, že hráči už mají historie plné zuby. Jenže pak přišlo zklamání z Call of Duty: Infinite Warfare a tvůrci si uvědomili, že to už bylo přeci jen moc.

“Nebudu se vyjadřovat ke kvalitě samotné hry. Přestože si myslím, že obsahovala spoustu inovací a zábavných prvků, přiznávám, že tam zkrátka bylo až příliš moc sci-fi,” uznal Hirschberg.

Z těchto slov lze vyčíst, že ani příští Call of Duty nebude z budoucnosti, ale zvolí spíše některou z historických událostí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na