Je to oficiální. Hrdina Mario od Nintenda už není instalatérem

Časy se mění a s ním i ideální obraz videoherního hrdiny. Padají i takové jistoty jako je povolání slavného hrdina Maria od společnosti Nintendo. To ví snad úplně každý – i ten, kdo se o videohry nijak zvlášť nezajímá.

Samotná společnost Nintendo, která před mnoha lety s Mariem přišla a vytvořila tak asi nejznámější videoherní figuru všech dob, to ale vidí jinak. Před nedávnem totiž aktualizovala Mariův profil na oficiálním webu.

Nově je to sportovec

Tam už není představován jako instalatér nebo klempíř, chcete-li, nýbrž jako nějaký sportovní všeuměl. O jeho dřívější činnosti se dočtete pouze v jedné vedlejší větě. Zatím přitom není známo, proč se Nintendo rozhodlo k takto radikální změně a proč dřívější povolání Maria už dnes není košer.

Lze však usuzovat na to, že japonská společnost chce svou slavnou postavičku modernizovat a v novém pojetí ji představit i mladším hráčům, pro které už nemusela být tak atraktivní. Vždyť Mario oslavil své 30. narozeniny už v roce 2015. Poprvé se – ještě ve vedlejší roli a coby bezejmenný instalatér – objevil ve hře Donkey Kong z roku 1981.

O dva roky později dostal Super Mario vlastní hru, které už propůjčil dokonce jméno – Mario Bros.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na