Hry od Blizzardu měly za měsíc 46 milionů online hráčů

Overwatch - už před několika měsíci hra v tržbách překonala hranici miliardy dolarů.

Společnost Blizzard se může pochlubit novým rekordem v aktivních online hráčích za měsíc. Vyšplhal se na 46 milionů hráčů, jak firma uvádí v hospodářských výsledcích za druhé čtvrtletí roku 2017.

Vděčí za to zejména svému nejnovějšímu titulu Overwatch, který sám o sobě zaznamenal v dubnu 30 milionů aktivních hráčů na platformách PC, Xbox One a Playstation 4. Na jednu hru úctyhodné číslo.

Ukázková péče o herní portfolio

Oproti stejnému období loňského roku tak Blizzard ve svých hrách zaznamenal nárůst o 38 %. Kromě nesmírně populárního Overwatche těží Blizzard z toho, že své další tituly Diablo 3, World of Warcraft a Heroes of the Storm neustále zásobuje novým obsahem a udržuje při životě, takže tyto ztrácejí hráče jen minimálně, případně ztráty dokáží kompenzovat novými hráči.

O komunitu Overwatch se pak Blizzard stará s obzvláštní péčí. V náladě ji udržuje pravidelnými eventy jako jsou například letní hry Summer Games, které začnou 9. srpna. Před nedávnem hru rozšířil 25. hrdina Doomfist, který svými schopnostmi vnáší do hratelnosti svěží vítr.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na