Hurá, zase děláme hry, raduje se Gabe Newell z Valve. Co se chystá?

Zakladatel společnosti Valve, která je dnes především distributorem digitálních kopií her prostřednictvím Steamu, Gabe Newell, promluvil v rámci prezentace nového titulu Articaft o budoucnosti Valve ve vývoji her. Přitom zazněly dvě věty, které mohou hráče velmi těšit.

Ta první vyjadřuje velkou radost Gabea Newella z toho, že se jeho firma vrací do herního vývoje. “Hurá, konečně zase děláme hry,” zaznělo z úst jednoho z nejbohatších Američanů.

Artifact je první z více her, které od nás uvidíte.” Tak zní druhá věta a především velký příslib pro budoucnost. Nezapomínejme, že Valve stojí především za klenotem Half-Life, který je jednou z nejoblíbenějších sérií akčních her.

Za dlouhou pauzu mohl hardware

Společnost Valve už potvrdila, že aktuálně pracuje na třech titulech pro virtuální realitu HTC Vive. Jde přitom o plnohodnotné hry, žádné experimenty.

Gabe Newell se vyjádřil také k dlouhé pauze, kterou si Valve od vývoje her dopřálo. Po skvěle hodnocených hrách Portal 2 (2011), Counter-Strike: Global Offensive (2012) a Dota 2 (2013) bylo ticho po pěšině. Podle šéfa studia to bylo dáno tím, že se Valve soustředilo (samozřejmě vedle dojné krávy Steamu) na vývoj v hardwarovém sektoru.

Valve se podílelo na vývoji HTC Vive, protože nechtělo přenechat pole virtuální reality Facebooku (Oculus Rift) a Sony (PS VR). Zároveň uvedlo na trh ovladač Steam Controller.

Newell připodobňuje dnešní Valve k Nintentu, a to v tom smyslu, že teď může tvořit hry pro hardware, který má pod kontrolou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Trine
Host
Trine

Valve už mě několik let jako herní vyvojářeské studio nezajímá. Obvzlášť, když se rozhodnou po X letech konečně zase developovat, a místo toho, aby alespoň využili arzenál všech IP, které pod sebou mají, škočí na Hearthstone vlnu F2P P2W kartiček… Valve už nikdy hry dělat nebude, místo toho bude vytvářet gamblující simulátory maskované příjemným kabátkem.

ztr
Host
ztr

A Half Life 3 opět v hajzlu…